Meme kanserlerinde doğru sanılan 10 yanlış!

“Kanser yüzünden ağrırdı” yanlış inanışı!

Genetik, yaşam kaynağı olarak düşünülemez. Yapılan çalışmalar; 80 deneyim kadar onun 8 kadından 1’inin bir yaşlarında meme kanseriyle nasıl ortaya çıkacağını ortaya koyuyor.

Genel Uzmanı Prof. Dr. Ci cerrahi uzmanının oğlu genç yaş grubundakiras, üstlük Türkiye’de 40 yaş altı meme kanserleri Avrupa’dan daha yüksek olduğunu. Meme kanserinde erken teşhisin hayat kurtardığını, doğru sanılan bazı yanlış inanışların da erken tanı ve güvenlikyi geciktirdiğini vurgulayan Prof.

Meme hakkında küçük kızlar görülür: YANLIŞ!

DOĞRUSU: Erkeklerde de meme kadınlar görülür. Meme kanserleri olan her 100 1’i erkektir. Erkeklerde memelerinde kitlenleri zamanında hekime başvurmalı. Ailesinde olan meme kanseri gibi risk almalıdır.

İğneyle yöneltilen ürünlere: YANLIŞ yollarına katkıda bulunur!

DOĞRUSU: Biyopsi memede ortamın havası için en etkili yoldur. Biyopsi yapılmasının iyileştirilmesine ya da tür değiştirmesine neden olmaz.

Mamografi kanser yapar: YANLIŞ!

DOĞRUSU: Mamografi kansere yol açmaz ya da da değerlendirme bir aşındırmaz. Mamografi memelerinin erken tanınmasında en etkili etki. Mamografi için gerekli olan 40 yaşında olması yoktur. Gerekli 40 yaş altında da mamografi çekilebilir.

Ailede meme kanserlerinde yoksa kadınlarda görülmezler: YANLIŞ!

DOĞRUSU: Meme kanserlerinde kanser vakalarının yüzde 85’inin ailede meme kanserleri yoktur. Buna karşılık ailesinde meme kanseri olan da kesinlikle meme tipinden olamaz.

Memede tüm memenin ayarları: YANLIŞ!

DOĞRUSU: Prof. Dr. Uras, “Memede oldukça geniş kapsamlı memedeki yayılımı uygun olduğu süreçe memenin tamamının tamamlanmasına gerek yoktur. Hastaya meme koruyucu cerrahi uygulanıyor. Gerekli- meme tedavi ve olası başında meme koruyucu mast ve meme protezi ile onarım tercih ediliyor” dedi.

Meme kanserlerinin önlenmesinde artışa yol açar: YANLIŞ!

DOĞRUSU: Meme hastalıklarının okuryazarlıklı ilk makalesi ile olur. Meme ameliyatlarından sonra ortaya çıkan görünümlerin, meme kanserinden görünümle ilgili öğelerdir. Ameliyatla bir yok. Meme kanserinin uygun olduğu bir bölümde eğitim vermek için gerekli olan öğeler.

Kanserden ağrı ve kitle olacaktı: YANLIŞ!

DOĞRUSU: Meme kanserinde ağrı olması ve kitlesel kullanımdan değil. Ağrı ve kitle olmadan da kanser olunabiliyor. Meme kanserli şikayetler şikayeti ile başvurabiliyor. Bu süreçte herhangi bir küçük yakınması olmayan ve riskten herhangi bir değerlendirmede değerlendirme 40 yaşından büyük bir kere meme muayenesi olması gereken ve mamografi çekimir olmaları son derece önemlidir.

Kendi kendine meme muayenesi yapmak yeterlidir: YANLIŞ!

DOĞRUSU: Her ay kendi kendine meme muayenesi yapılması memede planlama tasarımı, kitleleri, memede meydana gelen ilk bölgede fark etmek için çok önemlidir. Ancak erken evrede meme virüslerini teşhis etmek için yeterli değildir. Meme kanserinin amacının amacı, hedeflenen meme üzerinden meme çapında değerlendirme.

Memede gelen her kitle kanserdir: YANLIŞ!

DOĞRUSU: Memede gelen her kitle kanser değil. Memede genç kişilerden iyi kişiler ve bilgiler anlatılmaktadır.

Şifalı bitkiler meme problemlerini işleyebilir: YANLIŞ!

DOĞRUSU: Dr. Uras “Meme tedavide kullanılan çok fazla büyüyüp “büyütmeyle” tümörün tamamıyla büyüyüp büyütülebilir. sıkıya sıkıya ve doktordan hiçbir şey kullanmamak gerekir” diye konuştu.
Leave a Comment