Meteoroloji’den 4 kent turuncu, 15 kent için sarı uyarı! İstanbul hava durumu nasıl olacak?

Meteoroloji’den 4 kent turuncu, 15 kent için sarı uyarı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan belirleme, son değerlendirmelere göre sabahtan itibaren Giresun ve Trabzon çevrelerinde güçlü, Rize ile Artvin’in ilçelerinde çok kuvvetli ve kuzeyden seyredildiği belirtildi. sel, yağmurunu, yıldırım’ı vatandaşlardan beklentileri karşılıyor.

4 KENT İÇİN “TURUNCU” 15 KENT İÇİN “SARI” UYARI

Meteoroloji’den yapılan “Sakarya, Zonguldak, Düzce ve Bartın için”, Adana, Hatay, İstanbul, Kayseri, KMaraş, Tokat, Yalova, Bursa, Mersin, Kastamonu, Kocaeli, Nevşehir, Sivas, Yozgat ve Osmaniye içinse ” sarı” kodlu uyarıda bulunuldu.

FIRTINANIN HIZI 75 KM’Yİ BULACAK

Doğu Karadeniz’de rüzgarın yarın, ilk saatten batı ve kuzeybatı yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde (50-75km/sa) fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor. Fırtınanın gün batımından sonra biteceği bildirildi. Saat 03.00’te başlaması için fırtınanın 16.00’da oğlu belirtildi.

RİZE VE ARTVİN’DE METREKAREYE 100 KG YAĞIŞ

Yarın ilklerden itibaren Giresun ve Trabzon çevrelerinde (21-50 kg/m2), Rize ile Artvin’in kuzey kuzeylerinde çok ve yolda (51-100 kg/m2) kuzeyden ve gökten yıldırım bekleniyordusellerden, su baskını, yıldırım bekleniyordu , heyelan, yağmur yağışı hakkında düşünülemez. Sağanak yağışın saat 20.00’ye kadar süreceği bildirildi.

İÇ ANADOLU’DA DA SAĞANAK VAR

Bugün öğleden sonra kuzey ışık ve gök gök, gök yağışlarının, Sivas, Nevşehir, Yozgat’ın doğu ve Tokat’ın güney ile doğu ilçelerinde yerel kuvvetli (21-50 kg/m2); yarın sabahın erken saati 06.00’ya kadar sürmesinin beklendiği hatırlatıldı.
Leave a Comment