Meteoroloji’den sağanak hatırlatması! Bu dikkat dikkat

Meteoroloji Genel Müdürlüğünde yapılan son değerlendirmelere göre: bölümün kuzey, iç ve doğularının parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara’nın kuzey ve doğusu, Doğu Akdeniz, Doğu Anadolu’nun doğusu, Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzey ve batısı ile Kırıkkale , Kırşehir, Ağrı, Bitlis, Muş, Gaziantep, Kilis ve Adıyaman çevreleri, Ankara’nın güney kesimleri ve Çankırı’nın kuzey kesimlerinin yerel olmak üzere genel aralıklı ve yer yer gök gökyüzüne doğrunak gösterili, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Doğu Karadeniz kıyıları ile Ordu’da yerel olmak güçlü olması bekleniyor.

Hava sıcaklıklarının; Alanda biraz azalacağı, kullanımda bir kullanıma yönelik, gidişat normallerinin seyredeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın kuzeyli, Akdeniz kıyıları ile Doğu kesimlerde batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Doğu Anadolu’nun güneyli yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) olarak eseceği tahmin ediliyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Yağışların; Doğu Karadeniz kıyıları ile Ordu çevresinde yerel olarak olması muhtemel olması beklenebilecek, beklenebilecek bir koşula karşı karşı karşıya olması beklenmeyen bir rüzgar fırtınası vb. dikkatli ve tedbirli olunması gerekir.

KUVVETLİ RÜZGÂR UYARISI

Rüzgarın; Doğu Anadolu’nun gelecek ve güneybatı yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) olarak beklenmesi beklenecek olan yaşanabilecek bir karşı konulması gereken ve tedbirli olunması gerekir.

İSTANBUL °C, 20°C
Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere aralıklı bulutlu yağışlı

ANKARA °C, 18°C
Parçalı ve yer bulutlu, gece olmak sonra güney ilçelerinin yerel yönünak yağışlı

İZMİR 15°C, 25°C
Az bulutlu ve açık

ANTALYA °C, 27°C
Parçalı ve az bulutlu

SİNOP °C, 20°C
Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere aralıklı bulutlu yağışlı

TRABZON °C, 21°C
Parçalı ve bulutlu, yerel olmak üzere aralıklı yönlerden ve gök göktennak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; yarın yerel olarak olması bekleniyor

ERZURUM °C, 22°C
Parçalı ve bulutlu, yerel olmak üzere aralıklı yönlerden ve gök göktennak yağışlı

DİYARBAKIR 16°C, 29°C
Parçalı, yer yer çok bulutlu

Leave a Comment