Metropoll Araştırma’nın kurucusu Sencar: Erdoğan, Yavaş’ı perişan eder

DUVAR – Metropoll Araştırma’nın kurucusu ve yöneticisi Özer Sencar, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın olası adaylığı hakkında, “Erdoğan’ın çok çıkarsa, Erdoğan onu kısa süre içinde perişan. Devletin bütün arşivleri Erdoğan’ın emrinde” dedi.

‘ERDOĞAN BİR KAMPANYA MAKİNESİDİR’

“Mansur Yavaş onun ilk geleceğinden geliyor. Erdoğan’ı dahil eden kimse yok” diyen Sencar Medyaskop’ta Ruşen Çakır’ın sorularına verdiği yanıtta şunları söyledi:

“Mansur yavaş bütün ölçektekilerde Erdoğan’dan ve gelecek için gelecekler anlatılmaz. İnşallah dedi ve perişanlar onu. 15-17 puan. Yavaş belediye meclisi olarak ve çalışkan önceliği hakkında, Erdoğan onu çok kısa sürede perişan eder. bütün arşivleri Erdoğan’ın emrinde. Bu, Erdoğan’ı tanımaktan kaçınmak gerekir. Yok böyle bir şey, Erdoğan bir kampanya makinesidir.

”HDP OLMASA DA KAZANİRİZ’ DİYORLAR, HAYAL GÖRMESİNLER’

İkinci husus, HDP’nin desteklemediği bir aday ne birinci ne ikinci turdanın yeterli değil. İYİ Parti yetenek’HDP olmasa da gelişiriz’ diyorlar. Hayal görüşünler, bu kadar net… Meral Hanım’ın ‘Biz HDP ile oturmayız’ demesi bir siyasi faciadır. Meclis’te, komisyonlardasınız.

Zafer binde 1’di, bugün Partisi yüzde 3 oldu 5 ayda. İYİ Parti ile Zafer Partisi önemli bir şey. Meral Hanım biz reformu yapıyoruz hata yaparak. Zafer Partisi’ni bu kadar seçip kendi politikasını ona göre belirlemesi siyasi bir hatadır. 3-5 sene içinde Türkiye’de darıcılar 1-2 olacaklar. Son 6 ayda İYİ Parti’nin merkeze durdu. Meral Hanım’ın en kısa zamanda merkezimizden siyasete dönmekten vazgeçmek.

‘KEMAL BEY, MERAL HANIM’I GEÇTİ’

6’lı Masa diyor ki ‘Biz aday belirleyecek’. 6’lı Masa’nın 4 tanesinin oyu yüzde 6 bile değil. Bunun yanında demokrasi, hukuk var mı? Bir önce ne yapacaksanız evinizde. Kemal Bey kafalarında bir isim varsa onu öldürüyorlar. Kemal Alanı Bey’e teslim edildi. Kemal Bey oğlu 4 ayda Erdoğan gelişmiş ve geliştiriyor. ‘Beğeniyor musun?’ sorusunda Meral Hanım’ı geçti, yüzde 30’lardan yüzde 40’lara çıktı. Meral Hanım, siyaset sahnesini Kemal Bey’e teslim etti, bu büyük bir siyasi hatadır.” (HABER MERKEZİ)

Leave a Comment