“Mick’in tecrübe kazanmasını bekleyecek kadar zamanımız yok çünkü gelişmemiz gerek”

Mick Schumacher’in F1’deki geleceği, sezonun sonunda bu yana belirsizliğini koruyandu ve Alman pilotun sezon başındaki büyük kazalarının ardından Schumacher’in performansını Doğumsal olarak artmıştı.

Schumacher, Avusturya ve İngiltere yarışlarında puan alarak güçlü performanslar sergilediler. Ancak genç pilotun sezon ortalamalarındaki performansı, Haas’ı kendisiyle 3. bir sezon geçirmek için ikna etmeye yeterli olmadı.

Amerikalı ekip, Abu Dabi GP hafta sonu öncesi açıklama yaptığıyla, Schumacher’le sezon sonunda ayıracaklarını ve Schumacher’den boşalan koltuğa Nico Hulkenberg’in oturacağını duyurdu.

İlgili içerikler:

Steiner, Hulkenberg’le anlaşmalarındaki en büyük yollardan biri olarak Alman pilotun deneyimlerini gösteriyor.

Steiner, “Mick’in tecrübesini kazanmak için bekleyecek kadar zamanları olmadığını” ve takım olarak ileri gitmek için oyuncularla çalıştıklarını de ekledi.

“Mick, F1’de bizden başka bir takımda yarışmadı ve birkaç yıllık F1 deneyimi yok. Nico ise bizden önce 3 ya da 4 takımla çalıştı, yani deneyim var.”

“Tecrübeye sahip olmak zaman alır ve şu anda bizim öyle bir zamanımız yok çünkü takım olarak ilerlemek istiyoruz.

Mick Schumacher, Haas F1 Takımı

Mick Schumacher, Haas F1 Takımı

Fotoğraf: Carl Bingham / Motorsport Images

“Takımı ileri götürmek için bu tecrübeye sahip olmak var. Mick’in geleceği hazır olmadığını söylemek. Takımımız da gitmeyi daha iyi olmak için gelişmeli.

“2018’de iyi gelişim sağladık, 2019’da durduk ve 2020’de düşmeye başladık. Yeniden ileri gitmemiz gerek. Bunu yapmayı en iyi yolu da daha önce [bu süreçten geçmiş] hareketlerle pilotlarla ve insanlarla çalışmak. Bu insanlar, diğer takımlarda kazandıkları tecrübeleri bizim takımımıza getirebilirler.”

Steiner, ayrılık ayrılıkları Mick’e nasıl bölümler de açıkladı. Takım, Çarşamba günü toplantısı bir düzenlemiş ve ayrılık kararı, Mick’e yüz yüze söylenmiş.

Schumacher, ayrılıkları “çok olgun bir şekilde” karşılamış.

Steiner, konu hakkında şunları söyledi: “Kabul etmem gerek ki ayrılık kararımızı çok olgun bir şekilde aldık. Ona teşekkür ettim çünkü o, oldukça zor bir zamanda takımımızdaydı. Takım içinde her şey güllük gülistanlık değildi.”

“Dediğim gibi, bu kararı olgun bir şekilde kabul ederiz. Elbette ayrılıklar her zaman duygusal olur ama o, ona bir şans vermek için bizi takdir etti.”

“Bu tarz haberler vermek hiçbir zaman güzel değildir, zevkli değildir. Birlikte sadece neler olacağı hakkında konuşmam ve bunun hakkında daha dün [Çarşamba] konuştuk, haber dün [Çarşamba] verdik.”

Leave a Comment