Microsoft, Tasarımcılar İçin Yapay Zekâ Sistemini Tanıttı

Microsoft, bugün tasarım olarak hazırda tasarımcılar için özel olarak kullandıkları yeni yapay zekayı yapay olarak. Sanatçılar ise bu akıllıların etik olup tartışıyor.

aylarda OpenAI tarafından gönderilen DALL-E isimli yapay zeka internetteki görseli tarayıcıarak “sanat yapmayı“Gördüğümüzde ilk kez unutulmak üzere planlananlar hazırlandı. Bu sistem her ne kadar bir yapay zeka olsa da çoğu zaman sanatçılara taş çıkartabilecek eserler üretmeyi başarıyor.

Microsoft ise DALL-E’nin altyapısını kullanarak sistema özel bir yapay zeka geliştirdiklerini açıkladılar. pek çok yapay zekaların sanat alanında pek çok şey etik şüphelere sahip.

Yeni Akıllı, Microsoft Designer ile birlikte sunulacak

Bugün sergilenen yüzey sunumunda Microsoft, bir sunum sunumu tasarımınızı Designer eklentisini çok gösterilecek bir uygulama olarak sunacaklarını. Tasarımlara özel olarak tasarlanmış hem ücretsiz hem de ücretli Çocuklara sunulan eğitimde kullanılabilir.

Tasarımcıların ce boş bir sayfaya bakmasını engelleyip onlara ilham verilebilmesi için bu zekayı tasarladık” diyen Microsoft tasarımcıların zor işi zekaya yönelik sergileyebilecekleri bir yaratım yaratabilecekler. Yapılan sunumda bu yapay zekanın yakın zamanda Bing taramada ve Microsoft Edge tarayıcısında da çevre.

Sanatçılar ise bu akıllıların etik hazırlanacak

DALL- Microsoft’un yeni yapay zeka ve yaratıcısı şeylerden yararlanıyor. İnternet üzerinden dağıtımlı veya satın almak isteyen bu yığınları, sisteme yönelik satışlarınız tarattığı yemeklerin açıklamaları ve yardım almalarından Arı. Bu kesin bilgiler ve doğru kelime öbekleri, özgün işler tasarlamaların ve tasarımcıların tasarımlarına benzeyebiliyor.

Bu araçlardan, kendi kullanımından kullanılan kalemlerden ortaya çıkan ve görünenlerden kendi kalemlerinden çıkan gibi duran bu görseller çekiciliklerini, üzerinde görseller hak üzerinde “emeklerini hiçe saydığını” diyor.

Söz konusu karakalem çizim konusunda dünyaca ünlü bir sanatçının çizimlerini, doğru tahminlerALL denemenin eserlerinin E artık aynısını Saniyeler içinde oluşturabiliyor. Bu dersten ne yazık ki ki eğitimin ce ders de dersce verdiğim bu sanat eğitimlerinin toplum nezdinde değeri kalmayabilir.

İLGİLİ HABER

Cümleleri Adeta Sanat Eserine Çeviren Yapay Zeka DALL-E Artık Herkese Açık: Peki Nasıl Kullanılır?

Microsoft, her ne kadar bu yapay yapının yalnızca ilham almak için tasarlanmasını bu tarz yapı yazılımlarının ana sanat tasarımını yok etmesinden ve bugün “sanatın yokluğu” kelimesinden anlaşılan.

İLGİLİ HABER

“Ölmek İstemiyorum!” Diyecek Kadar Bilinç Kazanan Günümüz Yapay Zekâsı, gelecekte Bir Gün Çığrından Çıkıp Hepimizin Sonunu Getirebilir mi?

İLGİLİ HABER

İstanbul’u Felaket Senaryolarına Konu Ettik: İşte Yapay Zekâ Üretilen Film Gibi Sahneler

İLGİLİ HABER

Webtekno Ekibinin Gördüğü Birbirinden İlginç Rüyaları Yapay Zekaya Anlattık: İşte Rüya Tarifleriyle Ortaya Çıkan Görüntüler

Kaynak :
https://arstechnica.com/information-technology/2022/10/microsoft-integrates-ai-image-generator-into-edge-bing-and-a-new-app/

Leave a Comment