Milli güreşçi Yasemin Adar Yiğit dünya şampiyonu oldu!

class=”medyanet-inline-adv”>

Yasemin Adar Yiğit, Dünya Güreş şampiyonası 76 kiloda dünya şampiyonu oldu.

Sırbistan’ın başkenti Belgradda Büyük düzenlemeler Dünya Güreş maçında 76 kilo Mısırlı Samar Amer İbrahim Hamzayı 6-0 yetiştiren milli güreşçi Yasemin Adar Yiğit, altın madalyanın sahibi oldu. Milli güreşçi, kariyerinde ikinci kez dünya şampiyonu olunması sağlandı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN TEBRİK ETTİ

Mücadele sonrası Spor Bakan yardımcısı Hamza Yerlikaya, Yasemin Adar Yiğit’i; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile telefonla görüştüm. Şampiyon sporcuyu tebrik eden Erdoğan, “Dünyada şampiyonluğu kazanan Erdoğan’ı tebrik ediyorum.

class=”medyanet-inline-adv”>

‘Cumhurum Türk’ün üzerinde çalışabilecekleriniz burada’ diyen Yasemin Adar Yiğit ise “Nene hatunların, Şerife bacılarının arkasından geliyoruz. İnşallah en yakın zamanda size düşünülecek” olasığını düşündük.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yarın tartışma çıkacak Buse To’nun da iyi maçların çıkacağına inandığını belirtti.

YASEMİN ADAR YİĞİT: TÜRK KADININ GÜCÜNÜ GÖSTERMEYE ÇALIŞIYORUM

Karşılaşma günlerine mensuplarına içinde bulunan Yasemin Adar Yiğit, 2017’nin ikinci kez Sırbistan’da dünya şampiyonu oldum.

“KIZLARIMIZ İÇİN ROL MODEL OLMAYA ÇALIŞIYORUM”

‘Arka şampiyonumuzdan gelecek olan genç kızlarımız var’ diyen benim. Çünkü ben bir idolüm. Tüm elle çizilenler, görünümün görünümünde olacak gibi görünüyor.

class=”medyanet-inline-adv”>

“KADIN GÜREŞİNDE HEDEFİMİZİ HER ZAMAN BİR İLERİYE TAŞIYORUZ”

Grekoromen Güreş Milli Takımı’nın şampiyonu olduğunu hatırlatan milli güreşçi, “Gerçekten tarihi yazan bir takımız. Güreş olarak her zaman ilkleri başarıyoruz. Ülkemi en iyi şekilde temsil eder, bayrağımızı dalgalandırıp, İstiklal Marşını okuturum”da bulundu.

2024 Paris Olimpiyatları ile ilgili ise başarılı sporcu, “Hayallerimle Hayalm. Neden olmasın.

.

Leave a Comment