Milyarderken dibe vuran kriptocudan tuhaf paylaşımlar

İflas işlemlerini başlatan kripto varlık platformu FTX’in istifade eden eski CEO’su Bankman-Fried, varlığının ve itibarını kaybetmesinin ardından akıl sağlığının sorgulanmasına neden olan bir dizi Twitter iletimi yaptı.

Bankman-Fried’in yaptığı 10 paylaşımdan 8’i tek harften oluştu. Paylaşımlar birleştirilince “Ne oldu? Yasal tavsiye değildir. Finansal tavsiye değildir. Hatırladığım kadarıyla hepsi bende, ama hafızam bozuk olabilir” ifadesi çıktı.

Tuhaf paylaşım dizisi Twitter kullanıcıları arasında öfkeye ve tartışmaya neden oldu.

İlk iki dağıtımdan sonra New York Times ile röportaj yapan Bankman-Fried, “Bir dizi gizemli paylaşım mı planlıyorsunuz?” sorusuna, “Onun gibi bir şey” cevabını verdi.

Buna ek olarak Bankman-Fried’in, FTX’in ana merkezinin de bulunduğu, vergi cenneti olarak beğenilen Bahamalar’ın başkentindeki evinin 39,95 milyon dolarlık fiyat ile satışının düşürüldüğü bildiriliyor.

Sam Bankman-Fried’i bu noktaya gelme süreci

Dünyanın en büyük kripto varlık platformu Binance ile, en önemli platformlarından biri olan FTX’in arasında başlayan çatışmanın sonucu, FTX’in likidite sorunu yaşadığı ortaya çıkmış ve bu haber birçok kullanıcı platformun çekilmesine neden olmuştur.

Sürecin devamında, birçok kurum tarafından soruşturma merkezleri, ana merkezinin bulunduğu Bahamalar’daki varlıkların dondurulan ve 8 milyar dolarlık sermaye açığı bulunan FTX iflas yönetimini başlatmış, bir günde 14,6 milyar dolar kaybeden CEO Bankman-Fried ise harcanmıştı.

Leave a Comment