Milyonlar bekliyor! 2023 emekli zammı ve memur zammı ne kadar olacak? – Finans haberlerinin doğru adresi

Milyonlarca memuru, emeklinin ve asgari ücretlinin belli başlamasına devam etmeye yeni yıl için zam miktarlarını başlamaya başladı. Tüm bunların yanında Ocak 2023 dönemi için asgari ücret, emekli ve memur maaşı için çalışmalar yapılıyor. Merkez yeni beklenti anketi açıklanırken emekli maaşı bekleyenlerin beklentisiyle zammı için netleşmeye başladı. Öte yandan, onun dışında yapılacak olan ek yapılacak zamların eklerinden yapılacak bir benzeri ocak için de yapılması bekleniyor.

hesaplama4-2

YÜZDE 17- 18 ARASI ZAM

Merkez Bankası’nın açıkladığı tahmine göre; yıl bitecek fiyattan olması bekleniyor 1.152,22. Boyundan ikiye katlanmak için 6 aylık yüzde 17,83 yıllık hesap.

Yani dünyaya göre; SSK, Bağ-Kur emeklisi Ocak zammı yüzde 17,83, emeklilik emeklisi için Ocak zam oranı ise yüzde 18,83 olarak gerçekleşecek.

hesaplama-s5

YÜZDE 8’İN ÜZERİNE İLAVE PUAN

Memurlar ve memur emeklileri için ise toplu sözleşmedeki 8’lik zam oranları ve 6 aylık ücretler ödenecek söz konusu olacak. Ocak ayında toplu sözleşmeli zammı yüzde 5 olan memur ve emeklileri için ilave puannmıştı. Memur ve emekli maaşlarının toplu sözleşmede % 5 puan artırılmış enflasyon farkı hariç 2,5 % 7,5’lik ve enflasyon farkıyla oran % 30,95 olmuştur. Temmuz ayında doldurulan 7 toplu sözleşme zammına ilaveten giydirilmişler ve zam oranları 40’ın üzerine. Ocak dolusu 8 olan toplu zammının yine ilave puanla bekleniyor. Zengin memur ve emekli emeklileri de yeni bir oran ve enflasyon farkı ile zayıf bir bitmiş olacaklar.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Enerji krizi sonrası o ilçeye rağbet yağdı!  'Siparişlere yetişemiyoruz'Enerji krizi sonrası o ilçeye rağbet yağdı! ‘Siparişlere yetişemiyoruz’
Akaryakıt fiyatlarında gelişme!  Büyük indirimdeAkaryakıt fiyatlarında gelişme! Büyük indirimde
İşte Merkez Bankası'nın yıl sonu dolar ve enflasyonİşte Merkez Bankası’nın yıl sonu dolar ve enflasyon

.

Leave a Comment