Milyonlarca ilgilendiriyor! Ehliyet yenileme için günler: O tarihe kadar başvurunuz yüzünden 121 zamlanacak – Finans haberlerinin

Ehliyet oluşturma randevusu için sorgulamalar devam ediyor. Yeni ehliyet sınavının alınmasıyla birlikte 1 Ocak’dan itibaren ehliyetler yenilenmeyen. İçişleri Bakanlığı tarafından yapılacak açıklamanın ardından bu tarihe kadar eski uç ehliyetlerini, yeni uç ehliyetlere uygun ödemeler ise para cezası alacak.

SÜRE KISALDIKÇA RANDEVU ALMAKTA ZORLANIYORLAR

Ehliyet yaşamlarıyla ilgili okul sürmeye devam ediyor. İstanbul’da bulunan nüfus Müdürlüğü, ehliyeti kullanma randevularını doldurmuş durumda. Randevu almakta zorlanan devletler ise para yememek için ehliyet alma randevularını almaya gitmek için. Ehliyet için randevusu Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü internet sitesi nvi.gov.tr ​​üzerinden veya ALO 199 hattından alınabiliyor.

kediler

PARA CEZASI VAR

1 Ocak 2016 yılı tasarımında geçen süre geçerliliğini 2022. İçişleri Bakanlığı tarafından gösterilen güvenlik sistemi son tarih eski tip sınav sınavına devam edenlere para cezası kesilecek.

VERGİ, HARÇ VE CAZALARA BÜYÜK ZAM

Enflasyon yükselmeye devam ederken vergi, eğitim ve cezalardaki dikkate alınmadan önce bir şekilde değerlendirilebilir. Önümüzdeki 3 veride enflasyon düşüşü vergi, ceza ve harçlardaki zam oranı yüzde 121 olacak.

turk-telekom-7UTI_cover

YENİ TİP EHLİYET BAŞVURU ÜCRETLERİ NE KADAR?

Eski Tip (2016 Öncesi Alınanlarının Sürücü Belgeleri) Sürücü Belge Yenisi İle Değiştirilmesi İşlemlerinde 15 TL. Yeni Tip (2016 Sonrası Alınanlarının Sürücü Belgeleri) Sürücü Belge Yenilenmesi İşlemlerinde 345 TL yatırılması gerekiyor.

ehliyet-aa-1512546

EHLİYET YENİLEME İÇİN GEREKLİ BELGELER NELER?

Ehliyetinizi yenilemek için gereken belgeler şu şekilde:

  • Kimlik Belgesi
  • Sürücü Sağlık Raporu
  • Sürücü kağıt kağıtlar ve harç ücreti, fatura ödemeleri
  • 1 adet biyometrik fotoğraf
  • Kan sistemiu belirten veya yazılı beyan
  • Adli Sicil Belgesi (Elektronik sistemden kontrol edilebilir. Ayrıca E-devlet üzerinden kabul edilebilir)
ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Uçak biletlerinde indirim: yarınlar yarın atılıyor...Uçak biletlerinde indirim: yarınlar yarın atılıyor…
Akaryakıtta bir aylık zammı duruldu!  indim...Akaryakıtta bir aylık zammı duruldu! indim…
Bakan Bilgin'den 'asgari ücretli 9 bin lira olacak' iddiasına yanıtBakan Bilgin’den ‘asgari ücretli 9 bin lira olacak’ iddiasına yanıt

.

Leave a Comment