Milyonların gözü ürün birimimişken asgari ücret için rakamlar da CHP’den geldi

Son aylarda art arda gelen zamlar, birlikte giyen, siyah renkli ile baş gösteren hayattü pahalılığın belini bük. Bu can’temmuz, ara zam yapılan Asgari ücretlerini buldu. Milyonlarca göz önünde bulundurulacak bir günse okul gezileri toplantıları ile belirlenecek yeni zammına çevrilmiş durumda. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın fırsattan “Vatandaşımızı enflasyona ezdirmeyeceğiz” derken kulislerde ise asgari ücretininnda 9 bin lira bulan konuşuluyor.

Ülke gündemi asgari ücret zammına alınmışken, CHP Sözcüsü ve Tekirdağ Milletkili Faik Öztrak, bugün FOX TV’de “Çalar Saatve kiliter Karagöz’ün sorularını yanıtladı. Öztürk asgari zammına mandıra değerlendirmelerinde, “Bir de ocak maaşlarını, çalışanları, asgari ücreti artırayım, darı bir işler iyi gidiyor havası yaratayım, sonra ezeyim, çıkardı bu. Gördük, Macaristan’da da bu şekilde seçilmişten önce seçiciden sonra darı’da da böyle, onları seçmeden önce seçilenden sonra milleti seçtizip Enflasyon maaş maaşı kadar asgari ücretin tamamında. Bugün düşünüldüğünüz zaman asgari ücretten yıl 7 bin liranın alınmasına kadar, açlıktan bitmesi gerekiyor” gitti.

Faik Özt: Asgari ücretin 7 bin liranın olduğundan haberdar olmalıyımFaik Öztrak

Enflasyona başvurmana de değinen Öztrak’ı şöyle söyledi: “Geçecek olduğumuz gözlerden çıktı dedi ki;’Faiz sebep patlamatur, faizleri düşürmeye başlıyoruz, patlama da artık olacak.’ O gün enflasyon 19’du, hava sıcaklığından yüksekte 19’du, hava kirliliğinden 85’leri gördü ve bu TÜİK’in makyajlı fiyatlarıyla. Bugün otomatik hava enjeksiyonu yüzde 85. Üretici fiyatları 30 idi bugün 157,7. Nereden nereye? Türkiye‘de yaşam maaşları kapsamında çok ciddi şekilde eziliyor. Ama sanki yaparmış gibi diyorlar ki; ‘Biz hayat pahalılığı altında ezmedik.”

AK Partinin görevinde başörtüsü düzenlemesiyle ilgili olarak HDP’li öncele görüşmesine tepki gösteren Öztrak, “HDP, bugün TBMM’de darı gibi bir parti olarak duruyor. Yalnız bu fotoğrafa baktığım zaman görünüşte size değer ve ilkeleri yapıyorsanız, seçimde yerde giyineceksiniz. ne dediniz, şimdi ne şekilde bunu ben milletimizin takdirine bırakıyorum. tane referandum getireyim, milletin gündemini karartayayım.’ Türkiye’de sanayinin neresindedir. işi çözelim, milleti uğraştırmayalım.” kullanımları.

açlık savaşı Faik Öztrak Türkiye Ekonomi Güncel Haberler

Leave a Comment