Mucize tohum: kansere karşı zırh gibi etkili! Kan şekerini anında dengeliyor

Keten tohumu; sağlıklı yağ, lif ve antioksidan sağlayan bir besindir. Bir çok satan bulunan keten tohumunu geçmişten bu yana saklama kabızlık, diyabet, yüksek hücreler, kalp hastalığı, kanser veya başka hastalıklarda şifa yetiştirmek için kullanılır.

KOLESTEROLÜ DÜŞÜRÜYOR

Keten tohumunda bulunan yağlar kalp ameliyatı yaptırıyor. Bu yağların kötü etkilerini (LDL) ve kan değerlerini düşürmede, damar sertleşmesini ve felci önlemede etkili olabilir. Bir duruma göre, düzenli olarak keten tohumu tüketen LDL tohumlarını yüzde 20, toplam sonuçlarını yüzde 15 düşürdü.

keten tohumu

KANSERE KARŞI ZİRH OLUŞTURABİLİR

Keten tohumu, lignan içeriği sayesinde özellikle meme, kolon ve prostat kanserlerinin tümörlerinin gelişimini engellemede yardımcıdır. Bu ayırmanın yeni kan damarlarını oluşturmasını ve öldürmeyi durdurabilecek gücü vardır. Bir işleme göre, düzenli olarak keten tohumu tüketiminin meme kanseri riskini önleme oranı yüzde 18’dir.

KAN ŞEKERİNİ DENGEDE TUTAR

Keten tohumunun kan şekerini düşürmede de etkili olabileceğine dair varsayımlar mevcut. İnsülini iyileştiren bu besinin diyabeti önlemede de faydalı sonuçları bir sürülür.

keten tohumu faydaları

TOK TUTAR

Protein deposu keten tohumundaki çözünür lifler, su ile birleştiğinde jel gibi bir kıvam alır. Bu da midenin boşalmasını geciktirir. Bu durum açlığın ötelenerek tokluk hissinin uzun süre devam etmesinin anlamı gelir. Araştırmalarla, günde 2 kaşık keten tohumu tüketenlerde kilo kaybı ve bel çevresindeki inceme olduğu birikiyor.

KETEN TOHUMU KİMLER İÇİN SAKINCALI?

Özellikle hamileler ve emziren kadınlar keten tohumu tüketmelidir. Yüksek lif içeriği keten tohumunu aşılama hastalığı olanlar için olumsuz etkiler. Kanseri önlemede faydalı olsa da da özellikle tavsiye edilen tüketici kanser hastalarını fitoöstrojen içeriği ile keten tohumu tüketilmemelidir. Divertikülit hastalığı olanlar sadece keten tohumunu değil, hiçbir tohum bütün olarak yememelidir.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Sağlık Bakanı Koca'dan uyarı uyarısıSağlık Bakanı Koca’dan uyarı uyarısı
Terörist Ahlam Albashır'ın ifadesinin ayrıntıları belli oldu!  Ses kaydı atmışTerörist Ahlam Albashır’ın ifadesinin ayrıntıları belli oldu! Ses kaydı atmış
Sokak ortasında 2 genç kıza kabusu yaşattı!  'Canımızı zor kurtardık'Sokak ortasında 2 genç kıza kabusu yaşattı! ‘Canımızı zor kurtardık’

.

Leave a Comment