Muğla’nın Ula ilçesindeki orman yangını kontrol ediliyor!

Muğla’nın Ula ilçesindeki orman yangını kontrol altında

Muğla’nın Ula ilçesinde, henüz belirlenemeyen bir orman yangını çıktı.

Yangın, saat01.50 sıralarında Gökova Mahallesi çöplüğüne yakın bir orman ormanı çıktı. Alevleri çevredeki öğrenciler, durumu Muğla Orman Bölge Müdürlüğü’ne bildirdi.

Bölgeye 31 Arazöz, 19 Su İkmal Aracı, 23 Yer Ekibi, 5 Dozer, 25 Teknik Personel ve 15 Orman Muhafaza memuru sevk edildi.

Yangına müdahale başlarken, yangının yerleşimi yerlerine yakın olduğu öğrenildi.

MUĞLA VALİLİĞİNDEN AÇIKLAMA

Gökova Mahallesi’nde çıkan orman yangınına çevre illerden ve orman çalışanlarında gelenlerle müdahalede bulunulmaktadır.

Günün ilk ışıklarıyla birlikte havadan müdahalen başlarken, Muğla Valiliği yangınla ilgili açıklama yaptı.

Açıklamada, “Ula ilçesi Gökova mahallesi Kozlukuyu Kozlukuyu için henüz henüz belirlenemeyen bir orman yangını yangını tüm ekip müdahaleleridir. İşlemlerimizce yapılmıştır” ifadeleri.

Kendinden, yangında başka bir yerleşim yeri boşaltılmazken, Valisi Orhan’ın yangın bölgesinde olduğu söyleniyor.

MUĞLA VALİSİ’NDEN AÇIKLAMA

Muğla Valisi Orhan, AA muhabiri, yangına ilk aşamadan çok sayıda yerin ekibinin ve küçük ölçekli yargılamasız sürdüğünü söyledi.

Yangının kontrol planı için, devam edecek olan pilot bir Tavlı bir çok sayıda küçük müdahalede bulunuyor. Günün ilkleriyle havadaki planlarda değil. Şu an için bir gösteri için bir söz söz konusu. .

HAVADAN MÜDAHALE BAŞLADI

Muğla’nın Ula ilçesinde gece başlangıcında ormanda devam etmek, yangınla ilgili ilk ile havadan müdahale başladı. Öte yandan yangına, 37 arazöz, 19 su ikmal aracı, 6 dozer, 400 yangın malzemesi, 8 helikopter ve 5 uçak müdahaleye devam edildi.

KONTROL ALTINDA

Yangın sabah 08.30 kontrol edildi. Muğla Valiliği uygulamasından yapılandan, “Saa kadar yapılan yangınla projeyi projelendirmek Gökova Kozluk yangını kontrol”denildi.

Bölgede devam ediyor.
Leave a Comment