Mühendisler de atanamıyor ama böyle ağlamıyor

DUVAR – 2020 yılında KPSS’ye verilen öğretmen adayları, 2021 yıllarından kendilerinden daha düşük puanlara ‘#Mahmut Özahmut sosyal kampanya Milli Eğitim Bakanı etiketiyle bir savaş kampanyasında.

Öğretmenler, bugün Recep Tayyip Erdoğan ve Bakan Mahmud Özer’in eğitim ve öğretim için Sanayi Bakanlığı’na ait bir alışveriş merkezi Sancak Anadolu’ne gitti. Öğretmenler burada hem Cumhurbaşkanı Erdoğan hem de Bakan Özer ile görüştü.

BAKAN ‘İSTİFA EDERİM’, ERDOĞAN ‘GÖREVDEN ALIRIM’ DEDİ

Sözcüden Fırıstık’ın görene göre olan ve isim istemeyen bir Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi görüşmeyi şöyle anlattı:

“Görüşme planlı idi. Cumhurbaşkanı konuşmasından sonra Bakan beyle giderken demirlerin bölgesinden seslendik. Önce anlamadılar. Bırakmadık seslenmeye devam etmeye, ‘2020 KPSS mağduruyuz’ diye. Cumhurbaşkanı da Bakan da ondan sonra duyumlar ve algılar.

Bakan Mahmut Özer, aynen aynen ‘Sizden küçük puanlılar puanysa istifa ederim’ dedi. Başkanımız da ‘Böyle bi durum varsa ben zaten kendim görevden alırım’ dedi.”

‘SÖYLEDİKLERİMİZİ KABUL ETMEDİ’

2020 ve 2021 KPSS sonuçlarıyla ilgili hazır tabloyu gösterdiklerini belirten öğretmen, şöyle devam etti: “Ama Bakan Özer, ‘2 gün puanlarını bu kadar eksik’ tartışıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ‘Cumhurbaşkanımız Ankara’ya döneceksiniz ben dinliyorum’ dedi. Bunun ardından Bakan Özer ile görüşmeye devam edeceğiz.

Çok fazla konuşmamıza. Söylemediklerimizi kabul etmediler. Tam tersine 2021’de atananların çoğu 2020’de verilenler dedi. Ben o görüşmede devam edemedim. Bakan bana ‘Mühendisler de atanamıyor ama böyle ağlamıyor’ dedi.” (HABER MERKEZİ)

Leave a Comment