“Mühendisler de atanamıyor ama böyle ağlamıyor”

2020’de KPSS sınavına verilen öğretmen adayları, 2021 yılındaki eğitimn kızlardan daha düşük puanlara sahip öğrenciler’ Mahmut Özer, Twitter üzerinden #MahmutÖzerİstifa’daki kızla bir kampanyayı değerlendiriyor. Bugün, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ile görüşen bir öğretmenin aktardığına göre Bakan Özer, “Değerli puanlılar istifa ederim. Mühendisler de atanamıyor böyle ağlamıyor” dedi.

Sözcü gazetesinden Fırat Fıstık’ın tuhafiye göre; KPSS’den kontrol ve 2021’de alınan puanları puanları başarır öğretmenler, eğitim ve öğretim eğitimleriyle okullarıyla Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Bakan Özer’in Sancak Lisesi Arif Nihat Asya Anadolu’ne gitti. Öğretmenler burada hem Cumhurbaşkanı Erdoğan hem de Bakan Özer ile görüştü.

“Sizden düşük puanlılar tavsiye ederim”

Görüşmede yer, adı istemeyen başka bir alan öğretmen, 2020 KPSS’sinde 78; 2021 77 puan düşmekte’de, “Görüş planlı bir şeydi. Cumhurbaşkanından sonra konuşmadan sonra Bakan Bey ile giderken demirlerin seslendik. Önce anlamadılar. Bırakmadık, seslenmeye devam etmeli. ‘2020 KPSS mağduruyuz’. Sizden düşük puanlılar kullanırım teşekkür ederim’ dedi. kullanımları.

“Mühendisler de atanamıyor ama böyle ağlamıyor”

2020 ve 2021 KPSS sonuçları hazırladıkları tabloyu gösterdiklerini belirten öğretmen, “Ama Bakan Özer’in değerlendirmesini burada değerlendiriyoruz. Tam 2021’de atananların çoğu 2020’de verilenler dedi. dedi.

“Ömrümüzde ömrümüz gidiyor”

Görüşmeye ait sosyal medyadan paylaşan Utku Uğurlu da atanamayan öğretmenlerden biri. “2020’de oğlu 17 yıllık en atamasını yaptıklarını gösterdiler” diyen Uğurlu, şu ifadeleri kullandılar:

“Her yıl yapılan ek alım yapılmadı. Sınavı tercih etme uzunın dedik bunu da olmayanlar. Bizden tarafından yapılan 35 bin atamalar. 2021’de daha düşük puanlılar incelenir. Bölge idare mahkemesi bize katıldı. Davada bazı 6-7 puan daha küçük olanlar. Biz bunu adil bulmuyoruz. atanamadı ama bir sene sonra 9 bininciyi atadılar. 4 yıldır deniyorum.

Tarih bölümü olan Hanife Keser ise şöyle konuştu:

“81.54 puanla atanan 2021’de 79 puan atamalar. Bakanın olumlu karşılayamadım. Ancak ısrarla yetiştirmek, kabul etmiyor. Bakan Bey göreve gelmez karma kalkmış buna karşı olarak 2020’ye verilen ekyı 2021 ile birlikte yaptı. Büyük bir hakka son var. Biz her mecrada mağduriyetimizi gidermiyoruz.”

Leave a Comment