Mühürlenmişti… Fatih’te siyanürden ölen eşlerin evi ‘hırsız girdi’ iddiası

Fatih Molla Gürani Mahallesi Oğuzhan Caddesi’ndeki bir evde yaşayan 4 kardeşe 6 Kasım 2019 gece saatlerinde ulaşılamayınca, polis ekipleri adrese gitti, dairenin kapısında ‘Dikkat siyanür var, polisi arayın, içeri girmeyin’ notunu muhafazatu.

Yapılan incelemede Cüneyt Yetişkin (48), Oya Yetişkin (54), Kamuran Yetişkin (60) ve Yaşar Yetişkin’in (56) hayatını kaybetmişti. Evin girişine asılan değil ve evdeki koku nedeniyle yapılan incelemelerde verilerin, siyanür hayatının hayatlarını kaybettiğini öğrenmişti.

Öte yandan evde yapılan incelemelerde çok sayıda antideprasan ilacı da bulunmuştu.

EVE HİRSİZ GİRDİ

Hayatını kaybeden dört kardeşin 3 yıl önce verilmesinin ardından 36 yıllık arkadaşı Serpil Alkan, hapishane hukuki olarak mücadele etmekteydi. Alkan, AFAD’dan aldığı temiz belgeye rağmen evin mührünü açamadı. İddiaya göre ise, yaklaşık 1 buçuk ay önce mührü kırarak eve giren hırsızlar pantolonunda bulunan televizyonu çaldı.

“OYA KARDEŞLERİNE SİYANÜR İÇİRİYOR”

Olayla ilgili konuşan Serpil Alkan, “Oya’nın 60 bin lira bir borcu vardı. O yüzden bu sıkıntı oldu. Kardeşlerine siyanür içiyor. Onlar öldürdükten sonra kendini imha ediyor. 3 cinayet ve 1 katil oluyor. Sonuç bu. Borçlarından dolayı psikolojisi bozuluyor. 3 sene oldu. Şimdi de eve Hırsızlar girdi.Hırsızın sayesinde ben kilise günü eve gireceğim.Biz iki avukatımızla 3 sene uğraştık.Temiz kağıdımız var.Belediyenin açması lazımdı ama açmadı.Beni oradan oraya yolladılar.Belediye, ‘Kırın kapısı, içeriye girin’ dedi. “ dedi.

“HİRSİZA TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Eşyaları satacağını tüketiciye sunan Alkan, “Pazartesi günü eve gireceğim. 3 sene koşturdular” diye konuştu.

“AFAD’DAN TEMİZ KAĞIDI ALDIK”

AFAD’dan temiz kağıt aldıklarını söyleyen Alkan, “Olaydan sonra AFAD, bilir kişi, hakime hanım ve benim avukatımla beraber geldik. Bu siyanürle ilgili ölçüm yaptırmak istediğimi söyledim. .Onlar da geldiler.AFAD’dan temiz bir kart çıkardılar.’Kullanabilirsin, yapabilirsin’ dediler.Benim 1986’tan beri sanatçı arkadaşımdı.Bir kardeş gibiydik.Oya ve Kamuran ile biz sahnesini gördük.Ordan tanıyoruz.Oradandan sonra kardeşten daha ötedeydik.7 Buçuk sene biz oya ile çalıştık. şeklinde konuştu.

.

Leave a Comment