Mustafa Keser: Bülent Hanım davayı uzatıyor

class=”medyanet-inline-adv”>

Bülent Ersoy, “Benzemez Kimse Bize” adlı TV programlarının sunulması Mustafa Keser’in kendisine “Seni diva değil divan yaparlar, hiçbir halt getirmen yok senin” dediğini, bu sözlerin doğası gereği kişilikli olduğunu ve birlikte yükselişin sona ermesini bir sürerek 1 liralık manevi tazminat davası açmıştı. Asılı darbeye maruz kaldığında öne çıkan Keser de Ersoy’a 1 liralık karşı tazminat davası açmıştı. Bülent Ersoy’un programda makam, nota bilgileri ve okuma konusunda hatalar yaptıkları dava dilekçesinde anlatan Mustafa Keser’in avukatı Kazım Pınarbaşı, “Müvekkilin sarf sözlerini içerdiği bu hususla ilgilidir. Bülent Ersoy, canlı yayında müvekkile ‘Kürdo’ diye hitap etmiştir. Irkçı ve aşağılayıcı bir şekilde hitap etmesi kabul edilemez” demişti.

class=”medyanet-inline-adv”>

PROGRAMDA OLUMSUZLUK YAŞANMADI

Davanın ikinci duruşması İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi’nde görüldü. Mustafa Keser duruşmaya avukatıyla katılırken, Bülent Ersoy’u avukatı Sümeyye Aybala Meler temsil etti. Duruşmada Ersoy’un üç tanığı dinlendi. “Benzemez Kimse Bize” fotoğrafçısı çalışan üç kişi, çekimler sırasında iki sanatçı arasında bir olumsuzluk yaşanmadığını belirterek “Bülent Ersoy’un Mustafa Keser’e ‘Kürdo’ şeklinde bir hitapta hepsini birebir duymadık” dedi. Mahkeme duruşmasını erteledi.

BENİ İLGİLENDİRMİYOR

Duruşma çıkış açıklamasını yapan Mustafa Keser, “Davayla ilgili son kararı hakim verecek. Bizim söyleyeceğimiz bir şey yok. Bugün ikinci duruşma görüldü. Bülent Ersoy’un duruşmaya gelip gelmemesi beni ilgilendirmiyor. Ben kendimden sorumluyum. Davayı açma konusunda Bülent Hanım öyle uygun görmüş. Bu dünyada yaşananlardan sonra Bülent Hanım’la herhangi bir görüşme durumum olmadı. Davayı uzatan kendisi” dedi.

Gözden Kaçmasın

Mustafa Keser: Ersoy beni küçük düşürdü

.

Leave a Comment