Müthiş iddia: Kapalı işler arkasında Rusya-ABD görüştü

ABD’nin önde gelen medyadan Wall Street Journal, Rusya ile’nin kapalı kapılardan gizli bir iddiasını iddiasını attı.

Müthiş iddia: Kapalı işler arkasında Rusya-ABD görüştü

ABD’nin çok okunan saygın bir gazete Wall Street Journal arasında, ABD’nin aşırı eğitimlerinden beri ABD’den gelenleri duyurdu.

Gazete, “Kıdemli Beyaz Saray yetkilisi, Putin’in üst düzey yardımcılarıyla yapılan görüşmeye katıldı” başlığıyla kendini gösterdiğinde Jake Sullivan’ın Rus mevkidaşlarıyla görüştüğünü aktardı. Gazete, senaryonun perdesi ve silah silahının de giriş girişinde yazdı.

ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Sullivan’ın Putin’in dış siyaseti Yuri Ushakov ile görüştüğünü yazan gazete, “Sullivan ayrıca Rusya hükümetiyle de sizinle iletişime geçti. Nikolai Patruşev ile görüştü” ifadesine yer verdi. Gazete, kaynakların isimlerine dayandırdı.

AMACIMIZ İLETİŞİM KANALLARININ AÇIK TUTULMASI

Yetkililer, “Bu çözüm’daki savaşta ulaşılamaz, gerilime karşı dikkat edilmesi gereken ve insanlar hakkında açık tutulma” dedi.

Beyaz Saray, Sullivan ile herhangi bir üst düzeyde Rus yetkilinin görüşmeyi açıklarken İngiliz haber ajansı Reuters da haberin devamını yaptı. Reuters haber ajansı, Kremlin Sözcüsü Peskov’un ifadelerine açıklamaları “son dakika” ibaresiyle aktardı. Peskov, Rusya’nın görüşmelere açık olduğunu söylerken, Rusya ile bir görüşme gerçekleşip gerçekleşmediği için bir durum bir ise yanıt arasında.

Rusya ile ABD ilişkisi ABD Başkanı Joe Biden’le uyumla uyum içinde göstermişti. Biden göreve geldiği ilk zamanlarda Putin ile görüşmüştü. İki isim Cenevre’de 2021’in Cenevre’de bir araya gelmişti. Biden ile Putin Aralık 2021’de iki kez ve 2022 Şubat’ında ise bir kez görüşmüştü.

ABD ile Rusya arasında şimdi de 'penis' krizi çıktı İlginizi Çekebilir ABD ile Rusya arasında şimdi de ‘penis’ krizi çıktı

.

Leave a Comment