NASA Ay’a uçuş için yeni tarihi açıkladı

NASA, Artemis’in görevi için hazırlanmış ancak motordaki aşılamayla Ay’a araç gönderilememişti.

NASA yeni tarih açıklandı. 21 Eylül’de bitmek tükenmek testi gerçekleştirilecek. Konu hakkında bilgi veren, “Güncellenmiş tarihler, pek fazla sayılmaz. Yeni zaman yönetiminde, yöneticilerin kullanımlarını sağlamalarına ve kriy kullanımlarına yönelik tanıyacak.” dedi.
97 metrelik roket ve Orion uzay aracı Florida’daki Kennedy Uzay Merkezi’ndeki fırlatma rampasında bekletiliyor. Yeni fırlatma denemesinin 27 Eylül’de gerçekleştirileceği açıklandı. Üçüncü deneme de tamamlanmadı 2 Ekim’de tekrar deneme sınavı.


Mürettebatsız Artemis I görevi, Orion’u altı hafta sonra Dünya’ya geri dönen uzay aracıyla birlikte ayın yakınından gidecek. NASA, Artemis II görevi için testte başarılı olmak için astronot gönderecek. bundan sonra, 2025’te Artemis III, elli yıl içinde ilk insanlı ay inişinde ay içinde ilk yaratabileceğin ve ilk renkli insanı yerleştirmeye çalışacaksın.

NASA, uzun süreli konaklamalar için bir Ay üssünü kullanmak için kullanmak için planlanıyor. Birlikte belirli, 2030’ların Mars’a yapılacak ilk astronot görevi için Artemis I görevinin önemli rolü sahip olduğunu hatırlatmakta fayda var.

.

Leave a Comment