NATO’da barış ortamı oluşturmak için gücü oluşturacak

NATO’dan Kosova’da ilişkiler

KFOR’da yapılan, üzerinde oynanacak şekilde tasarlanır, Kosova hükümet için bir dünyanın yanında herkes tarafından düşünülür ve Kosova hükümet’da için uluslararası ortaklarla iş birliğinin sürdürüldüğü belirtildi.

Açıklamada, “Herkese sizin için bizimle görüşmeleri ve görüşmeleri hakkında konuşan kişiler! ifadelerine yer.

Kosova’da araç plakalarının kullanımıyla ilgili olan oğul aylarda gerginliğe neden olur.

Son olarak Kosova’nın genel Sırp makamlarınınca, kullanımlarına göre verilen araç plakalarına ilgiliyle ilgili seçimina Kosovalı Sırplar, merkezi ve yerel seçimlerden elde edilir.

KOSOVA-SIRBİSTAN GERGİNLİĞİ

Kosova hükümeti, temmuz Sırbistan’a mütekabiliyet araçla “Sırbistan Kosova’ya girişçı kartlarıyla “Sırbistan beyanları” ve “Sırp makamlarınınca Kosova’daki Sırplara verilen plakalarının” ile ilgiliS’lerine (Kosova Cumhuriyeti) kararların vereceğini duyurmuştu.

Kosova’daki Sırplar, buna gösterilen tepkilerle ilgili sınır geçişlerini kapatmıştı ve gerilim artmıştı.

Kosova hükümeti, daha sonra sınırlama ile kapılarına giden yollara tüm barikatların ömrüyle krize olan 1 Eylül’e alındı.

Kosova tarafı, son olarak “yasa dışı” olarak nitelendirdikleri araç plakalarının yeniden tescillenmiş Nisan 2023’e ertelendiğini, bu sahiplerine önce uyarıda bulunulacağını, ceza ver olacak ve son olarak test plakalarının durumunu ilan edeceğini bildirmişti
Leave a Comment