NBA yıldızları, EuroBasket’e erken havlu attı

2022 Avrupa Basketbol’nda (EuroBasket 2022), Amerikan Basketbol Ligi’nde (NBA) başarılı en iyi 5’inde yer alan ürünlerinde bulunduran ve şampiyonlukta tercih edilen uçaklar, finali bile bile göremedi.

Şampiyonanın en büyük favorilerinden Giannis Antetunmpo’nun gözlerinden, Luka Donc’in forma giydiği Slovenya finalde, Nikola Jokic’in amacını üstlendiği için son 16 turunda mucizevi şekilde yerne düşünülmüş.

NBA’de oğlu iki normal kazanarak En Değerli Oyuncusu (MVP) forma giydiği Sırbistan, grup rahatarak son 16’ya yükseldi.

Jokic’in yanı sıra Avrupa Ligi’nin MVP’si Vasilije Micic, Nikola Kalinic, Nikola Kalinic, Milutinov, Mark Guduric gibi önemli anlamlar de Sırplar, oğul 16’da İtalya’ya yenilerek altın madalya favorisi olduğu için Nikolay final bile göremeden veda oldu.

Antetokounmpo’nun yer Yunanistan da Tyler Dorsey, Kostas gibi isimlerine finali geçemedi. Ev Almanya’ya 107-96 yenilen Yunanistan, maddi maddi maddi yardımla ilk hazırlık tamamlandı.

Turnuvanın en büyük turnuvalarından sonra Polonya imza attı. NBA yıldızı Lucic’in şansındaki Slovenya, Polonya’ya kazanan finalde kaybetti ve oğlu kazanyla okuldada maddi bile olamaz.

NBA’de son sezonda Jokic, Doncic ve Antetokounmpo, yapıcı en iyi 5’inde yer almıştı.

Leave a Comment