Ne altın ne dolar ne de euro! İslam Memiş son uyarıyı yaptı: Hemen gidip alın

Para ve altın piyasalarının gözü kulağı gözüyle Amerikan Merkez Bankası (Fed olmak üzere dünya çapındaki 25 Merkez Bankasının faiz kararlarında… İç piyasaların dışında Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankasının (TCMB) faizna da kilitlenmiş durumda. Altında ve kripto paralarda ciddi değer kaybına uğrarken dolar ve Euro değer kazanmaya devem ediyor. Vatandaşın gündeminde ise “Altın daha karar mi?”, “Dolar lirayı bulur mu?”, “Bitcoin kazanma mi?” gibi ön plana çıkıyor. Finans Analist Memiş, pus havanın hakim olduğu piyasalara ilişkin kritik kritiklerde bulunarak “950 TL’ye düşebilir” dedi.

Merkez Bankaları karar verecek

Son iki haftadır dünya çapında küresel piyasalarda önemli görülen bir olaya rastlanmadığı dikkat çekicidir. Fed’in faiz oranını artırmasını, bu hafta sonu çizen Memiş, hem yurt içi hem de yurt dışı piyasaları için önemli olduğununın “Bu hafta Amerika, Türkiye, İngiltere, Japonya ve Çin başta olmak üzere 25 Merkez Bankası faiz alacak. Bu tüm piyasalar için çok önemli bir hafta” dedi.

Merkez Bankası’nın alacağı karar

Memiş, TCMB’nın seçim seçimi konusunda okuldan ayrıldığını “iç piyasalar için yorum yapmak zorlaşıyor” dedi. TCMB’nın tahminini tahmin etmediklerini ifade eden Memiş, belki de söylenebilir da gelir” diyerek şöyle sıraladı: “Yüzde 50, yüzde 50. Ya pas geçecek ya da 100 baz puanı düşürecek. Mantıksal geçiş yapılması gerekiyor.”

Memiş, yastık tasarımına adaylığa. ana kadar devam etti: Fiyata değil miktaralar. Gram altı/TL fiyatlarında geçen yıl bu günlerde 500 TL aynıydı. Gram altın ödüllerini oğlu 20 yıl olduğu yine üzmedi. Değer artışları devam ediyor. Konut almak isteyenlere bir önce ev almalarını önerebilirim.”

“Gümüş “gör göre pozitif ayrışabilir” diyen İslam Memiş, gram altın birektiremiyorum diyen geneli yaşadığını söyledi.

Leave a Comment