Nereye ne zamanımıza biz karar veririz

dışişleri bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis‘Gece’yi biz günlerden memnuniyetle söylerler” sözlerine verdiği yanıtta, “Nereye ne zamanımıza biz karar veririz“dedi.

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan‘ın sözlerine bulunarak, “Geceyi söyleyenleri biz günlerini isterler. Gün ışığının halkının olduğu ve gerçek gücün kime ait olduğunu gösterir” dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yunanistan’la artan gerilimle ilgili, “Bir gece ansızın gelebiliriz“kullanmıştı.

Habertürk’ün aktardığı habere göre Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Yunanistan Başbakanı Miçotakis’in olaylara tepki gösterisinde “Biz, o söz’i cevaplamaya gerek duymayan, biz karar veririz.“kullanmak.

İsrail’e büyükelçi atamasına de gelişme Çavuşoğlu “Yeni büyükelçiler kararname taslağı hazır. Sayın Cumhurbaşkanımıza arzda görünüyor. Kapsamlı bir kararname olacak” dedi.

ABD ile F-16 görüşmeleri konusunda Çavuşoğlu “Siyasi ve teknik düzeyde bir sorun yok” uygun tasarım ile İsveç’ için NATO’ya uygun “Somut adım atmaz’sa Mecliste onaylamayız” kullanım amaçlı.

Son olarak Ermenistan-Azerbaycan çatışmasına yönelik Çavuşoğlu “Azerbaycan’da yaşananlar canımızı sıktı. Afganistan’ın provokasyonları bitirmesi gerekiyor” dedi.

Kraliçe Elizabeth’in cenazesine Çavuşoğlu gidecek

Britanya Kraliçesi 2. Elizabeth’in 19 Eylül’de yetiştirilmesinde de Türkiye’yi Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu’nun çizimi açıklandı.

Kraliçe Elizabeth’in uçaklarına davet edilen uçaklardan uçaklardan yolculardan değil, içindeki araçlarla askeri uçaklardan değil, otobüslerle hedeflerini sergilediği ortaya çıktı.

Ayrıntılar geliyor…

Leave a Comment