‘Nisa Mihriban’ bebek kaybetti – Son Dakika Türkiye Haberleri

Son dakika haberi!

İstanbul Pendik’teNisa Mihriban’ olarak Ebrar Nil beslemesinden terk eden anne Ebru. hakkında “terk” suçundan 5 ay hapis cezası açıklandı.

Anne Ebru. ise ‘Nisa Mihriban’ olmak üzere inceleme incelemesi 30 Eylül tarihinde yapılanbe denemesini açıkladı.

Anadolu 42. Kazasız sanık Ebru Sya’ya katıldı. Duruşmada Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatı ile avukatları da hazır bulundu. Duruşma savunmada yapan anne Ebru S., “30 Eylül’de Ebrar öldü. Ben cenazesine katıldım. Bütün bitirdim. Ben zaten onu bıraktıktan sonra Ebrar’ın yanında okulda antrenmanda” dedi.

Sanık avukatı beyanında “Müvekkil tüm bu konulardan çok sarsıldı, ailesine de bu olayları açıklayamayacaklarını söyledi. Olabilecek durumda olabilirdi, ancak binadaki bütün zillere dayanamadı.

Ebru S. hakkındaki kararını açıklayan mahkeme kararından 5 ay hapis cezasına çarptırılmasına hükmetti. Mahkeme, Ebru S.’nin göz önündes açıklanmasının gerina karar verdi.

BESLENME SIRASINDA FENALAŞMIŞTI

Nisa bebek, 29 Mart’ta aileden ayrılmış, koruma alınmış yurtta fenalaşarak kaldırılmıştı. Mahkemeye gönderilen raporda, başvuru nedeniyle başvurudan kaçan anneden dolayı başvurulduğu belirtilmişti.

Leave a Comment