Norşin Afrin ve 4 terörist öldürüldü

MİT, Irak’ın kara bölgesindeki Gara bölgesinde operasyonla, terör örgütü PKK’nın sözde kadın yapılanması sorumlularından Norşin Afrin ve 4 teröristi etkisiz hale getirdi.

Terörle mücadeleyle sürüyor.

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) yine nokta atışı bir operasyona imza attı.

MİT, Irak’ın kara bölgesindeki Gara bölgesinde operasyonla, terör örgütü PKK’nın sözde kadın yapılanması sorumlularından Norşin Afrin ve 4 teröristi etkisiz hale getirdi.

2000’li yılların başlarında terör örgütü PKK’ya katılan Norşin Afrin, örgüte katıldıktan sonra uzun yıllar Türkiye kapsamında amaç gösterdi.

TSK’nın Suriye’deki operasyonlarına karşı örgüt tarafından merkezde operasyonlar organize etti.

İlerleyen yıllarda PKK/KCK’nın metropollerde yürütülen cezaları düzenleyen sözde Özel Güç yapısına katılan terörist, örgüt yöneticilerinden oldu.

Türkiye’ye yönelik olarak çok sayıda eylemin talimatını veren Norşin Afrin, TSK’nın Suriye’deki operasyonlarına karşı örgüt tarafından iç cephaneler organize etti.

MİT ten Gara da nokta operasyonu: Norşin Afrin ve 4 teröristi öldürdü #1

Özel Güç sorumlusu olarak gösterdi faaliyet

Irak Gara alanında sözde Özel Güç sorumlusu olarak faaliyet gösteren Norşin Afrin, Pençe-Kilit Harekatı’na yönelik teröristleri yönlendiriyordu.

Sözde HPG ve YJA Star Askeri Konsey üyesi olan Norşin Afrin, aynı zamanda sözde Gara YJA Star sorumlusu olarak faaliyet bulmaya başladı.

Deşifre etmek için özel çaba sarf eden Norşin Afrin’in yerine getirilmesi için MİT, ajanlarını sahaya sürdü. MİT’in sahadaki ajanları, ilk önce Norşin Afrin’in yerini amaçladı ve yakın çevresine sızdı.

MİT ten Gara da nokta operasyonu: Norşin Afrin ve 4 teröristi öldürdü #2

MİT, nokta atışı operasyonuyla teröristin üstünü çizdi

MİT, yürüttüğü hassas çalışma yürütme Irak’ta yürütülen operasyonlarda görev alan güvenlik güçlerine karşı gerçekleştirilecek operasyonları yönetmeye yönelik Norşin Afrin’in operasyon bölgesi intikal yönetici olarak istihbarat yürüttü.

Bunun üzerine MİT tarafından Afrin’e yönelik operasyon kararı verildi. Norşin Afrin ve 4’üncü koruma, MİT’in yürüttüğü operasyonla sarı torbaya girdi.

Öte yandan terör örgütü PKK’nın ise örgüt için çok önemli olan Norşin Afrin’in kaybı, diğer örgüt örgütünün firarını önleme amacıyla gizlediği öğrenildi.

MİT ten Gara da nokta operasyonu: Norşin Afrin ve 4 teröristi öldürdü #3

Leave a Comment