NTV özel | Bakan Yanık, ödemelerinin detaylarını açıkladı – Son Dakika Türkiye Haberleri

Son dakika haberi!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, NTV’de Ahmet Ergen’in sorularını yanıtladı.

Türkiye Aile Destek Programı ile ne tür yenilikler yapıldı?

”Biz sosyal yardımlarının, sadece yoksulla tanımlanmamasın yeni yaşamında. Aile Destek Programı’mız bu, sadece kanundalarla ilgili olmayanlarla genişletilmekte olan kullanıcılar”

Sadece rakamsal eğitim mi söz konusu, sosyal yardımlara ilişkin eğitimde eğitimde var mı?

” Kapsamı nasıl genişlettik. Normal şartlarda bordrolu tükenmişti. Emeklilerin kapsamını kapsamaz. Kapsam da miktarlar da genişletildi. Ayrıca fatura ödeme destekleri de sağladık”

AYLIK BİN 250 LİRAYA KADR DESTEK

Türkiye Aile Destek Programı’nda Ödemeler ne kadar?

”Bu yardımların bir kısmı sürelidir, bir kısmı da süresizdir. Türkiye Aile Destek Programı birer yıllık dönemlerle ilgili program. Bir yılın sonunda hayata yeniden başlamak, başlamaktayız. Aylık 850 ila bin 205 lira arasında destek vermek”

NTV özel |  Bakan Yanık, ödemelerinin bilgilerinin açıklandığını açıkladı - 1

”EKİM AYI DESTEK ÖDEMELERİ BU HAFTA YAPILACAK”

Ekim ayı ödemeleri ne zaman yapılacak?

”Başlıyoruz, bu ekonomik hesaplara yatırılacak”

ANAOKULU DESTEK ÖDEMESİ

Çocuklar konusunda bir destek de anaokulu için. Anaokulu destek ödemeleri başladı mı ve yararlanma nedir?

”İlk Ödemeyi bu haftalar. Sadece öğrencilerinin çocuklarını okula kaydettirmeli yeterli. Biz için ödeme ödemeleri, Milli Eğitim Bakanlığı’na ödemeleri”

DOĞALGAZ DESTEK ÖDEMELERİ

Doğalgaz Tüketim desteğinde de artırıldı. Destek miktarı ne kadar oldu, uygulanabilen değişti mi?

Bir ısıdan oluşturduk. Bu haritaya göre 950-2 bin 500 lira arasında kademe kademe ödemesi yapıyoruz. Başvurular 5 Eylül’de başladı. Normal şartlarda ev sahibi olma durumu gibidir. Bu çevre geniştettik, arabalar da yararlanıyor. okuma, faturasını PTT’ye götürmesi yeterli. Sayısıkasıktan sonra ödemeler ekim-m gibi yapılacak”

Bir önceki Kabine gösteri sergisi “Ulusal Hane Ziyareti” programı, ne içerik, hangi amaca yönelik-ne tür çalışmalar yapacak bu program…?

”Biz talepten talepten talep edilmeyecektir. Bu ” ZiyaretUlusal Hane ” bu dönemde en önemsediğimiz projeyi ziyaret edin. Yardıma taramak ve tespit etmek. Hedefimiz 26 milyon, 26 milyon haneye istiyoruz. Bu teslimattan daha fazla teslimle birlikte yardıma hazır olunuz.

ÖĞRENCİLERE ULAŞIM DESTEĞİ

Üniversite eğitimine 2 kez yetiştirilir. Uygulama nasıl olacak?

”Sosyal yardım alan ailelerin çocuklarını, lisans ve 25 yaş altı eğitim ailelerinden uzak olan gidiş-dönüş biletlerini karşılayacağız.

TEK YÖN İÇİN 500 LİRA

Tek yön 500 liraya kadar ödeme yapılmaz. Yılda iki kez olacak. Her bir öğrenciye yaklaşık 2 bin lira ödemesi olacak. Ödemeler, vakıflarımız aracılığıyla IBAN’larına yatırılacak.

Leave a Comment