Odessa’daki panolardan Elon Musk’ın fotoğrafı çekildi – Son Dakika Dünya Haberleri

Ukrayna’nın liman kenti Odessa, Kiev’i uluslararası ünlüleriden reklam panolarından Elon Musk’ı kaldırdı.Elon Musk’ı panolarından göstergeyi, Tesla CEO’sunun tweetlemesinden sonra Rusya-Ukrayna barış planını tweetlemesinden sonra geldi.

Musk’ın planı, “ilhak kapsamındaki BM gözetiminde” kaygısında, Kırım’ın Rusya içinde dayanmak, Kırım’a su kapsamında garanti ve Ukrayna’nın bakımını planyor.

Odessa Telegram’a “Reklam faturası, Ukrayna’yı kutlayanlara bizi temsil reklam panolarından Elon Musk’ın kontrolünü kaldırıyor” dedi.

Ayrıca, bir belediye birnın milyarderinin büyük mavi kağıt yapıştırdığını gösteren bir video yayınlıyor.

Odessa'daki panolardan Elon Musk'ın fotoğrafı çekilmiş - 1

Ukrayna Devlet Başkanı Zelenski, Twitter’da bir anket başlatarak bu fikre tepki göstermişti.

Takipçilerine hangi Elon Musk’ı daha çok beğendiklerini sormuştu.

“Ukrayna’yı mi, Rusya’yı mi mi?”

PUTİN’LE GÖRÜŞTÜ İDDİASI

Eurasia Group Başkanı Siyaset Bilimci Ian Bremmer Tesla ve Space X CEO’su Elon Musk’ın Rusya Lideri Vladimir Putin’le görüştüğünü iddia etti. Musk ise iddiayı yalanladı.

Bremmer Twitter hesabından, “Elon Musk bana Putin’le ve Kremlin’le Ukrayna hakkında konuşulduğunu söyledi. Ayrıca Kremlin’in kırmızı çizgilerinin ne olduğunu anlattı” ifadelerini kullandı.

Bremmer abonelerine özel konularda haberlerde detay bilgilerini anlattılar. Bremmer Musk’ın Putin’le görüşmesi haberi, “Ukrayna’nın Rusya’nın ilhakı denemesi Kırım’ı denemesine kalkışması durumunda kazayla çarpışma olasılığın gerçekleşebilirdi.”

Elon Musk ise “Kimse Bremmer’ameli” şeklinde yanıt verdi. Twitter’daki görüşme görüşmesi Musk’a “Putin’le hiç sizin mü”le mücadele edilmiş, Musk ise “Putin’le yalnızca bir kez konuştum bu da 18 ay önce ve uzaylaydi” yanıtını ölümle.

Leave a Comment