Öğretmenler Artık Yazışmaları DYS Üzerinden Yapabilecek

Öğretmenler Artık Yazışmaları DYS Üzerinden Yapabilecek

81 İlde Öğretmenler DYS Sistemine Geçti.Öğretmenler Artık Yazışmaları DYS Üzerinden Yapabilecekler

Öğretmenler için DYS konusuna ayrıntılar

1- Tüm personel kadrolu/sözleşmeli DYS aktarılmıştır. Bu bağışlar MEBBİS üzerinden otomatik veri alarak gerçekleşmektedir.

2- Bir okul/kurumun yöneticisi artık DYS Yöneticisi olmuştur. Vekalet iş ve işlemler okul/kurum müdürü tarafından oluşturulur.

3- Okul müdürünün adı müdür olarak değiştirilmiştir. Üzerinde iş olmayan tüm okul/kurum müdürlerinin rolü biraz silinerek, Müdür olarak değiştirilmiştir. Üzerindeki iş okul müdürlerinin de tüm kapatılmış olan güncel müdür almaları olması gerekiyor.

4- Öğretmenlerin DYS si Web DYS olaraktır. E-İmza gerekli değil. Tüm yazılar Gözden Geçirme olarak gitmektedir. Sadece okul idarelerinin göndera gelen yazıları ile DYS üzerinden alışverişi içindir. Kadrolu öğretmenler MEBBİS i üzerinden bağlanacaktır, ücretli öğretmenler E-Devlet girişi ile olacaktır.

5- Okulunuza yeni alınacak bir gece öğretmenler tarafından okul tarafından yetiştirilecek bir sistem tarafından günlük olarak eklenecek ya da silinecek.

6- Bir öğretmen okulunda gün DYS’den silinmemiş ise MEBBİS görevlendirme/ders saati tamamlama vb. işlemler henüz MEBBİS te yapılmamıştır. Yada MEBBİS kısmı tam ise üzerinde işler vardır. Öğretmenin bu işi kapatması gerekiyor.

7- Okulunuzda ait olmayan öğretmen var ise öğretmeniniz okulda olan ya da da idareci rollerde sorun var MEBBİS kayıtlarının güncellerle için Kaynakları bölümü ile ile iletişime geçilecektir.

8- Sürecin yönlendirmesi için Kaynakları Bölümü sadece idarecilerinizin içiniz içiniz. Öğretmenlerinizden seçtikten sonra DYS üzerinden resmi yazı ile durumlarını bildiriniz.

9- Konu ile ilgili bilgi edinme, DYS yönetici bilgin vb. için kısa sürede okul/kurum müdürü online toplantıdır. bilgi olacak.

10- Bugün itibariyle DYS Yöneticisi müdürleri/mdürler olduğu, ME görev ve işlemleri İnsan Kaynakları için iş yapmak için Bilgi Bölümünün konusu ile ilgili bir okul iş yoktur.

11- e-okul kurum okullarındaki raporlardaki personel listesi raporundaki öğretmenleri kontrol eden, okuldaki öğretmen varyanları yapmaları ve İnsan Kaynakları Bölümüne yazmaları gerekmektedir.

12- Öğretmenleri halen devam etmektedir. Bugün DYS üzerinde bulunabilecektir.

Leave a Comment