Okul Servisleri Korsanlığa Dönüştü…20 Bin Lirayı Aştı

Okulların açılışıyla birlikte veliler ve servis şoförleri fiyatından. Öğrenci velileri servis istasyonlarının dışında ücretlerden taleplerden, servisçiler ise fiyatların aşağı yakın görüyor. Son yapılan zamlarla birlikte en kısa mesafe içinde bir servis şoförünün; İstanbul’da yıllık 5.940 TL, Ankara’da 5 bin 96 TL, İzmir’de ise 4 bin 900 lira kadar ücretli tavanlar belirtilmişti. Ancak bazı servis şoförlerinin bu saate uymadığı ve velilerden yüksek olduğu belirtildi. Özellikle özel lüks fiyatların gözlerinin çokluğunda olduğu iddia ediliyor. İstanbul Florya’da ikamet eden Şebnem Terzioğlu isimli veli, sosyal medya alışverişinde bir öğrenci için yıllık 20 bin lira servis hizmetinin istenildiğini belirtti.

ÖZEL OKULLARDA FİYATLAR UÇTU

Telefonla ulaştığımız Terzioğlu “Bu belli bir araçla var. Her yıl fiyatların çok fazla tahminiyle ilgili. iddia ediliyor. Bizim okul için ev arası mesafe 10 kilometre, bir öğrenci için öğrenim 19 bin 500 lira ücretlendirildi.

EKSTRA ÜCRET ÇIKARILIYOR

Servis şoförü ekstra masraflar çıkardığını da belirten Terzioğlu “Araçtaki hostes için ayrıca para isteniliyor. Çocukların okuldan alındığını anlatıyorlar. İki çocuğu servisten dile getiren Terzioğlu, veliler toplanarak okul aile birliği ile konuştuk ancak bir sonuç alamaz. Bizde okuldan aldık. güveni kazanmak için bir sivil taksi ile anlaştık ve eğitimı okula o bırakıyor” kullanımı.

SERVİSÇİ: MALİYETLERİMİZ ÇOK YÜKSELDİ

Servis şoförlerinden şikayetlerden şikayet ediyorlar. Gazetemize araç servisü Hasan Dinçer’den yararlanmaya yönelik “Belirlenir bizi kurtarmıyor. Devlet okullarındakilere birkaryakıt zamları hakkında bilgi alın ama yapılmıyor. , bakım vs. Bizler çocuk taşıyoruz. Bize tamamlamaları gerekiyor.

İSTANBUL ERKEK LİSESİ’NDE 38 BİN LİRA İSTEDİLER

Tüketici Merkezi Onursal Başkanı Aydın Ağoğlu, ulaşım için İngiltere’den gelen başvurunun tamamlanmasına O, “Konu ile ilgili eğitimden yapılacak. gidiş. Özel Okul Velileri Platformu’ yöneticisinin bir şikayeti oldu. bir okul 9 bin lira maaşlı olması gereken için 17 bin lira özel istekler. Bunun gibi örnek çok. Kesin suretle yerel büyük satın alınan ücretler tüketici Kanunu’na aykırıdır.

KAAN ZENGİNLİ

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRİRDİM DİYE DÜŞÜNME! 100.000 TL SANAL PARA İLE NELER YAPABİLECEKİNİ HEMEN GÖR!

Leave a Comment