Öldürülen şampiyon yarışçı Bayram Diril’in ablasından ‘mafya’ iddiası

Kuruluş Tarihi: 25 Kasım 2022 09:59

İstanbul Kağıthane’de trafik ışıklarında duran lüks otomobile düzenlenen saldırıda hayatını kaybeden Bayram Diril’in (28) Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından düzenlenen ‘Pist Şampiyonası’ yarışmalarında çok kez şampiyonluk alan ve birinci olan motosiklet yarışçısı ortaya çıktı. Ablası Gülhan Diril, “Bayram küçükken motosiklet tamircisi olmak istedi. Daha sonra motosiklet sevdası vardı, yarışlara katıldı. dedi.

class=”medyanet-inline-adv”>

Olay, 13 Kasım günü saat 23.45 sıralarında İmrahor Caddesi’ndeki trafik ışıklarında meydana geldi. Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın himayesinde Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından düzenlenen ‘Pist Şampiyonası’ yarışmalarında çok kez ödüllü alan ve birinciliği olan motosiklet yarışçısı Bayram Diril’in kullandığı 34 DJF 149 plakalı otomobil, trafik ışığının kırmızı yanması üzerine durdu.

Öldürülen şampiyon yarışçı Bayram Dirilin ablasından mafya iddiası

İddiaya göre, bu sırada motosikletli ve kar maskeli iki saldırgan otomobile silahla ateş etmeye başladı. Otomobil, karşı şeride kaldırıma çıktı. Bayram Diril saldırıda ağır yaralandı. Sağlık ekiplerince dosyaları kaldırılan Bayram Diril, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.class=”medyanet-inline-adv”>

Öldürülen şampiyon yarışçı Bayram Dirilin ablasından mafya iddiası

Saldırıda aynı otomobilde bulunan bir kişi ise yaralarından kurtuldu. Polis, saldırıyı gerçekleştiren motosikletli ve maskeli iki kişinin yakalanması çalışmasını başlattı. Ablası Gülhan Diril, kardeşini öldürmelerinin yakalanmasını istedi.

Öldürülen şampiyon yarışçı Bayram Dirilin ablasından mafya iddiası

“MOTOSİKLET SEVDASI VARDI, YARIŞLARA KATILIRDI”

Kardeşinin motosiklet tutkunu olduğunu söyleyen Gülhan Diril, “Kardeşim küçükken motosiklet tamircisinin yanında çırak olarak çalışmaya başladı. İstanbul’a geldiğimiz zaman maddi bulgular çok zor durumdaydı. Hepimiz tekstil atölyesinde ama Bayram küçükken motosiklet tamircisi olmak istedik. Daha sonra motosiklet sevdası vardı, yarışlara katıldı. Annem hep, ‘Oğlum, o motosikletin üzerinde can vereceksin, öleceksin yapma, bırak şu yarışları’ kale.Bayram ise ‘Anne bu benim için bir hobi.Ne olur beni bundan mahrum bırakman’ sığınması” diye konuştu.

Öldürülen şampiyon yarışçı Bayram Dirilin ablasından mafya iddiası

“DAHA ÖNCE YARIŞ ÖNCESİ SİLAHLI SALDIRIYA UĞRAMIŞTI”class=”medyanet-inline-adv”>

Gülhan Diril, “Olay günü öğle 14.00 gibi dışarı çıktı, sonra akşam 00.00 gibi bizi aradılar. Bize kaza olduğunu söyledi. Kaza ise kurtulur diye düşündüm. Daha önce en küçük kardeşi Bilal’e mafya musallat oldu. Kardeşimi işledikleri suçlarda hızlı motosiklet kullandıkları için yanlarında İsteler. Annem gittiği zaman, annemin gözün önünde yarışa gidiyor, yarıştan önce kızıyla motosikletler üzerinde duruyorken, silahla ateş açıyorlar.Onu o şekilde gördüğü zaman içimiz yoktu. haber gönderdiler. ‘Biz yapmadık, biz yapsak söyleriz daha önce çok insan öldürdük’ dediler. Bunların mafya, başlarının evi olduğu söyleniyor. Bu taramalı tüfekler nereden geliyor? Burası Türkiye, Teksas değil. Ondan geriye 4 yaşında bir kızı kaldı. Kızı sürekli babasını tahmin etme, ‘Babam işte mi? Neden gelmiyorsunuz?’ diyor ve cevap veremiyoruz” dedi.

class=”medyanet-inline-adv”>

Öldürülen şampiyon yarışçı Bayram Dirilin ablasından mafya iddiası

Anne Sohbet Diril ise “Bana bir şey demeden evden gitti. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sesleniyorum. Yardım istiyorum” dedi.

Öldürülen şampiyon yarışçı Bayram Dirilin ablasından mafya iddiası

.

Leave a Comment