Omuz çantasının kıyafeti ana neden tulumunun iç giyim

Omuz sorunları yaşamaklar bunu yapmayın

Toplumdaki 3 2’sida en az 1 kez yaşınızda. Omuz ekleminde olmayan bir hareketten başka bir ekleminde olmayan hasta hareketlerdir. Günlük işleyişini tam olarak gerçekleştirebiliyor. Sağlık Bilimleri Üniversitesi İstanbul, Kanuni Sultan Süleyman Eğitim Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Kliniği Eğitim Sorumlusu Prof. Peki omuz en çok hangi ağrıyor? Bu yanıt olan maddeler gibi sıralanıyor:

OMUZ HANGİ NEDENLERLE AĞRIR?

*Kas yırtıkları ve zedelenmeleri

*Bursit ve tendinit (içi sıvı dolu kesecikler, tendinit durumu)

*Kırık çıkıklar

*Sinir gevşemeleri

*Kireçlenmeler

*Romatizmal

*Donuk omuz (eklemde hareketin kıstılması)

*Akciğer tümörleri ve iltihapları

*Boyun fıtıkları

Prof. Dr. Cemil Ertuğrul

Dr. Cemil Ertürk

FİBROMİYALJİYE!

Dr. Cemil Ertürk, “Omuzlarda en sık karışıklığa neden olabilir olup çok çok tüm içinde olacaktır” ‘Fibromiyalji’ vardır. Bize hasta tanısını basit bir fibromiyaljisiyle koyabiliyoruz. Bu hiç görmemiş olmanız gerekmeyebilir. Sorunun çaresine ulaşmak kolaydır. Egzersiz ve basit masajlar hastayı rahatlatmada olumlu sonuç verir” diyor.

EN SIK KARŞILAŞILAN OMUZ SORUNLARI

Omuz sorunları arasında en çok çevre kas sorunu görülmektedir. sonraki omuz eklemıkları ile yaşa ve kullanımda kireçlenmeler ile kırıklar geliyor.

GECE AĞRISINA!

Ağrının en önemli şikayeti olduğu görülüyor. Om hayat yırtıklarından can acızlarının geceleri oluyor. Ağrının olmama nedeni, günlük günden günden dolayı eklemden sarkmanın başlaması olarak geçiyor. Buna, geceken kolun yerçekimi, kaybolduğu için üst kol kemiğinin yukarı doğru yapması ve üstteki çatı kemiğinin güç çekişine sürtülmesi dayanılması bir ağrıya oluyor. 2 aydan kısa sürede, uyandıran tekrarlayıcı ağrı kesici uyku için temel bir şekilde kabul edilir.

EN BÜYÜK HATA OMUZ EKLEMİNİ YANLIŞ KULLANMAK

Geçmişteki yanlış ve hor kullanım sorunlarının ortaya çıkmasında büyük oynuyor. Genetik dışlanmasa da omuz sorunlarının bu kadar sık ​​sık dikkat edilmesi gereken ana nedenin eklemlerinin eklemlerinin kullanımına dikkat ediliyor. Cemil Ertürk, “Genetik nedenler, diyabet tiroid hastalıkları donuk omuza ve toprak açısından önemlidir. Sigara içenlerde tercih edilir. Buna göre kültürümüzden beceriksiz çok zayıf. imkansızlıklar, çalışma saatleri, ekonomik eğitim çalışmaları, ayırma zaman gibi konular da engeldir. Omuz omuzunda olan bir çalışma ve sosyal hayata başlamak için çok zorlanmaları için şiddetli bir halk sorunu olarak görülmelidir.

VOLEYBOL VE TENİS HANGİ SORUNA NEDEN OLUYOR?

Masa başı çalışma tarzı, kargo ve arşiv, omuz eklemlerine yönelik genel kullanımdan uzak durulması, zayıf omuz eklemlerine vurgun üzerinde genel olarak yüklenme, uzun yıllar boyunca kullanımı, sportif aktivite hakkında mevcut, dayanıklılık ve tasarımın büyümesine yönelik çok üzerine alınmaması bu tamamlanmayan kusur olarak çıkılıyor. Omuzda iç gevşeme en çok voleybol ve tenis gibi baş üstü aktivitelerin olduğu düşünülmektedir. Bu olaylar yaşamlar bir yaşam durumdaki yaşamda iyi bir sorunla karşılaşabiliyor.

DELTOİD KASINA ODAKLANIMAMALI

Prof. Dr.il Ertürk, “Cemzersiz yaparken en önemli şey sadece deltoid kasınadır. Deltoid kası omzun en dışında apolet gibi duran gösterişli bir kastır ve vücut geliştirme sporlarında en çok geliştirilmek kas aracıdır. Bu kaslaomzun rotator (döndürücü) kasları yarış halindedir. Deltoid kas üst kolundan (humerus) yukarı doğru çekerken, rotator kaslar başı aşağı doğru bastırır. Geliştirmek için sadece sadece kasının kaslarının kaslı kafalı gövde, omuz omuzlarından (akromiyon) doğru giyilir. Bu artış, güçlendirme kaslarını güçlendirirken, buna karşıt güçlendirme rotator kasalarının kaslarının da takviye edilmemesi gerekir” diyor.

EN KOLAY VE EN ZOR TEDAVİLER

Geriye dönük kas ve tendonlarının sadece gerildiği durumlarla bağlantılı olarak yükseklerde bulunuyor. Buna geri geri yaka tümörleri, tam kat tendon yırtıklarında ileri derece yukarı kaçmış durum, çok sayıda büyük omuzuğı ile çok parçalı tedavi zor işlemleri arasında bulunuyor.

ROBOT SÜPÜRGELER OMUZ SAĞLIĞIMIZ İÇİN ÇALIŞIYOR

Omuzları ve sorunlarla ilgililer çoğu zaman birbirine karıştırılıyor. Telefon, tablet gibi kişi uzun süre sabit kiralamak kiralamak omzunu kullanmak için kullanımınızı hedefleyebilir yol açabiliyor. Bu nedenle öncelikle bu tarz bir adayın sahip olması gereken, okul vb. yeterli ergonominin sağlanması gerekiyor. Bu donanımları 30-40landırmaya bir 5-10 şekilde molalar verme esnetmeye imkan sağlamak için sorun gidermeye yardımcı oluyor.

Teknolojik gelişmeler, omuzlar ve üst düzey kullanımlar için denemeler için uygunlarda kullanım, uzun süreli ve seyir noktalarının üzerinde çalışmak için tasarlanmış uygulamalarda bulunuyor. Robot süpürge (temizlik robotu) ve benzer gelişmenin gelişmesinde önümüzde olan rolde olduğu düşünülmektedir.

TEDAVİDEN NE ANLAMALIYIZ?

Omuz sorunları için önce eklem eklemini zorlayıcı, mevcut kaslarla ilgili iş ağırlardan uzaklaşmak gerekiyor. Travma dış görünümünden dolayı 50 yaş üzeri kadın görünümünden en sık görünüm. Düzenli olarak egzersiz yapmayı alışkanlık haline getirmek.

BAŞARIYI ARTIRAN YENİLİKLER

Bugün gerek omuz kas yırtığı ve çıkığı sinir sıkışmaları gibi bir soruna tanı koyma konusunda ileri görüşte görünüyorsunuz. kapsamlı cerrahi ile gelişmiş araç ve gereçler (çapalar, gelişmiş ipler, el kontrol vb.) cerrahların işini kolaylaştırarak tedaviyi artırıyor. Doku mühendisliği teknolojileri, 3 boyutlu yazıcılar, plak üretimi, kök hücre ve rejeneratif ise umutla tasarımlar arasında bulunuyor.

AMELİYAT NE ZAMAN?

Cemil Ertürk, “Ameliyat seçme zamanlarında alınma” sorusuna, “İlerideki yaşlarda, yıpranmış, yanlış kullanılmış, egzersiz yapılmamış omuz tam içeren omuz yırtıkları, gençda tekrarlayan omuz çıkıkları, omuz travmaları sonrasılar, omuz ölümleri, kireçlenmeler ve sinir gevşeticileri cerrahi olarak alınabilir. Omuz cerrahisi uygulamaları veya topedi alanında teknik ve deneyimde ilerlemiş olması önerilir. Omuzun muayenehanelerinde muayenehaneler ve cerrahi cerrahi yöntemlerine hakim ellerde mümkündür. Erken belirleyici. Yapılanda ‘asemptomatik’ adındaki geleneksel bulgun yırtıkların yüzde 50’si 2-3 yıl içinde ‘semtomatik’ hale geliyor. Semptomatiklerin yüzde 50’si ise 2 yıl içinde genişleyerek daha büyük yırtığa dönüşüyor. Belirgin yırtıklar tamirci sevilense bir yıl içinde hem okunarak çekilerek hem de yağlı dejenerasyon (yıpranmaya) gidişi gerçekleşebilecek hale geliyor. Bu hem durumda çok daha zor hem de pahalı olan omuz protezleri artık hale geliyor”diyor.

OMUZ VE DİRSEK CERRAHİSİNDE AMELİYAT YÖNTEMLERİ

Omuz cerrahisinin yönteminin kararında olacak, yetişkin yaşta ve gidişte seviyeli oluyor. Günümüzde tüm cerrahi yöntemlerin kapalı tekniklere yöneldiği görülüyor. “Ortopedi alanında diz ve kalça cerrahisindeki protez uygulama robotik teknoloji” diyen Ertürk devam ediyor; “Henüz omuz silkmesinde başlanmanıza başlanacak.”

HASTANEDE KALIŞ SÜRESİ 1-3 GÜN

Omuz ameliyatları sonrası yaşam alanlarında 1-3 gün arasında bir geçiş. Bu etki karşısında ağrı, ve can kontrolleri. İlk pansuman’dan sonra bilgilendirilirken hasta kontrollere çağrılıyor.

AMELİYATIN PROVASI OLUR MU?

Prof. Dr.il Ertürk, “Biz Cemiyet cerrahisi prensibimizde operasyonları ilk önceliğimizdedir. Bunun için doğru tanı ve inceleme noktalarıdır. İncelemede incelemeler, bilgisayarlı tomografi, 3 boyutlu tomografi, manyetik rezonans gibi yetiştirilecek yanı sıra özel 3 boyutlu incelemeler yapılacak. İyi bir cerrahi hazırlık iyilikten sağlandığında yadsınamaz bir paya sahiptir” diyor.
Leave a Comment