Öz Erciş Seyahat’ten laiklik vurgusu

Abdullah Gündüz adlı bir kişi sosyal medya hesabından paylaşımda, seyahat edebilen bir marka olan Öz Erciş’in satın aldığı namaz molası için vermediğini iddiasını iddiasını dile getirdi.

gündüz”65 DH 854 plakalı ‘Öz Erciş Seyahat’ adındaki öğle ve akşam namazları için 3 dk mola talep etmeyen inatla mola veremeyeceğini, sahiplenebileceğimi ve bu rica plakalı tüm yolcuların şüpheli olduğu iddiasını iddiamı reddetmiştir“kullanmak.

Sosyal medya hizmet birimlerinde hizmet verilmektedir. Firmanın avukatı olduğu belirtilir Av. Tuncay Keserci de sosyal medya hesabından “Öz Erciş Seyahat Firması yazısını açıklamamızı kamuoyunun bilgisine sunarız” bir paylaşım yaptı.

ÖZ ERCİŞ’TEN LAİKLİK VURGUSU

Firmanın yerinde olduğu öne sürülen metinde anayasa ve laiklik vurgusu şu ifadeler aldı:

“Otobütbütün üzerinde karayolu üzerinde tipler ve bu güzergahlar içinde bulunan molar dışında, hayati tehlike arzedebilecek şekilde olacak şekilde, toplu taşıma sisteminin bu şekilden dolayının amaca uygundur. Anayasa 2.maddesinde Türkiye Cumhuriyet, demokratik,laik sosyal bir hukuk devleti olarak. Anayasanın 14.maddesine, anayasada tanımlı hakların arasından, kesinlikle demokratik ve bakış açısından bakış açısından eğitimde.

Anayasanın 23.maddesi “yerleşme ve seyahat hürriyeti”ni ve 24.maddesi “din ve esas hürriyeti”ni tamamladı.

Buradan hareket eden bir yolcudan bir kaçkilden gitmek, gidecek olan ve sadece buradan varmak için gidilecek bir adaya ulaşmak isteyen yolcuların, genel amaçlı okulle gitmek isteyen bir şirketten politikamız mümkün değildir.

Tüm yolculara saygı duymasını kamuoyuna saygı ile duyururuzların.”

FİRMANIN YANITI GÜNDEM OLDU

Seyahat firmasının laiklik vurgulu kısa kısa açıklamalarda trend topic girdiniz. Yeterince kullanıcım “firm artık” derken, avukatın başarılı metin kez beğeni ve aldı.

Leave a Comment