Öztrak transferi: Cumhuriyet için bir servet transferi

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Borsa İstanbul’a paylaşımlarda bulundu. “Milletin elindeki avucundakine göz diken bu yönetim, milletten, yandaşlarını ve faiz lobilerini abat etti. dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Sözcüsü Faik Öztrak, sosyal medyadan Borsa İstanbul’a paylaşımlarda bulundu. Öztrak’ın paylaşımları şu şekilde:

Kılıçdaroğlu, bölümlerinin Aile Destekleri Sigortası modelini anlattı

Kılıçdaroğlu, bölümlerinin Aile Destekleri Sigortası modelini anlattı

1) “Faiz sebep, enflasyon sonuç” safsatası en çok kime yaradı? Elbette faiz lobilerine ve yandaş batık-zombi şirketine. Milletin parası, hazırlamaları pullanırken; Bankalar ve batık yandaş şirketi abat edildi.

2) Bankaların kar oğlu bir 5’e katlandı. Geçtiğimiz yıl Temmuz’unda 40,2 milyar TL olan bankaların net kari, bu günde aynı günlerde 207,9 milyar TL’ye çıktı.

“MİLLETİMİZİN EV ALMA HAYALİNİ BİLE ÇALDILAR”

3) Yüksek şişirme darı satın alma yetkisi artık bitmiyor. Az çocuğunun dişlerinin dişlerini artırdığını da ezdi. Konut alabilen konuta koştu. Konut fiyatları uçtu. Milletimizin ev alma hayalini bile çaldılar.

“MİLLETTEN ALDI, YANDAŞLARINI VE FAİZ LOBİLERİNİ ABAT ETTİ”

4) Milletin elindeki avucundakine göz diken bu yönetim, milletten aldı, yandaşlarını ve faiz lobilerini abat etti. Cumhuriyete bir servet transferine imza attı. Milletin alın terini, emeğini yetenek çabasını bile isteye enflasyona ezdirdi.

“BORSA İSTANBUL’U MİLLETİN SOYULDUĞU BİR GAZİNOYA ÇEVİRDİLER”

5) Hatalı ekonomiyle darı tasarruflarını enflasyona ezdirenler tamamiyle eskimekte. Borsa İstanbul’u darının soyulduğu bir Gazinoya modelleriler. Borsadaki manipülasyonlara sadece gidişler, bir de manipülasyonlara su taşıdılar.

“BAKAN NEBATİ, MANİPÜLATÖRLERİN EKMEĞİNE YAĞ SÜRDÜ”

6) Bizzak Nebati Bakan, Borsarkent Nebati Bakan, küçük devam edena boşaltıcıların isteyen manipülatörlerin ekmeklerine yağ sürdü. Bakan, Bakanlığını bıraktı. Fon yöneticiliğine soyundu. 11 Eylül’de tweetlerden hemen sonra, borsa tepetaklak yavaşlamaya başlayın.

7) Özel kamu bankalarının hisselerindeki fiyat hareketleri anormal ötesi. Peki bu bankayla ilgili? Elbette Nebati Bakan ile. Nebati ekonomin küçük projeye “gel” gelişBorsa hemen sonra, bu paylaşımlarda yüzde 34’e varan etkilendi.

“BORSA İSTANBUL’DA YAŞANANLAR ÇOK BÜYÜK BİR SKANDALDIR”

8) Son bir ayda özellikle kamu bankaları ve mali endeksinde Borsa İstanbul’da yaşananlar çok büyük bir skandaldır. Tasarruflarını yüksekten kurtarmak için için tasarlanmış.

“NE YAZIK Kİ TUZUN KOKTUĞU GÜNLERDEN GEÇİYORUZ”

9) Küçük işletmeleri korumakla işler hale getirmek, millet silkeleme kurulunu oluşturur mu? hiç. Maalesef kin tuzu koktuğun günleri geçiyoruz. Ama artık az kaldı.

10) Başta Borsa İstanbul’da küçük gösterişlileri silkeleyen ve himaye gören bu manipülasyonlar ciddi bir soruşturmadan geçecek. Gönderilenler kar amacı gütmektedir.

Leave a Comment