Petrol fiyatı 9 en küçük indirim, indirim indirim

Petrol fiyatları 9 en seviyelerinde seyrediyor. Brent petrolün varil fiyatları 85.54 dolardan görülüyor. Petrol fiyatlarında yaşanan bu gerilemenin akaryakıt fiyatlarına olması bekleniyor.

Brent petrol nedir?

NTV petrole çocukları derledi. Buna göre dünya petrolü yön veren petroldür. Londra Brent ya da Brent Blend olarak bilinir. Çıkaran şirket “Brent Goose” adından bir şekilde oluşur, oluşur ve yüzde 0, 37 oranında sülfür bulunur ve bu da Brent Petrol’ün Shell’in daha kolay olan “tatttmlı petrol” sınıfında yer alır.

Ham petrolü rafineriler için küçük şeyler olabilir yani tatlı dediğimiz benzinden benzin veya dizel yakıtı daha kolay. Bu bölgeden petrol tatlı ve hafiftir. Bu yol ucuza ucuza benzin ve dizel yakıt üretimi için uygundur. Ayrıca denizden çıkarıldığı için nakliyesi doğrudan denizden uzak noktadan geçeninden dolayı.

Petrolün fiyatı için nereden ve hangi bölgeden çıkarıldığına önem arz eder. Üretimi daha ucuz ve hızlı olan daha çok talep görür. Denizden ortak petrol ile karadan petrol fiyatlarında fark vardır.

SPK’nın internet ortamında yer alması için; bir varil benzin 42 galon yani 159 litre jambon benzin eşdeğerindedir.

Bir varil ham petrolden, 19,6 galon benzin, 10 galon dizel yakıtlı ve ateşli yakıt, 4 galon jet yakıtı, 1,7 galon ağır akaryakıt, 1,7 galonluk LPG ve 7,6 galon “türevler üretilebilmektedir.

Bütün ham petroller eşde değildir.

Leave a Comment