Putin, BM Dünya Gıda Programı’na ait olduğundan beri Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür etti: En güvenli rota Türkiye

Kremlin’den meydana gelen göre, Putin ile Türkiye Recep Tayyip Erdoğan, Şanghay İşbirliği Örgütü (ŞİÖ) 22’nci Devlet Başkanları Zirvesi içinde bir araya geldi.

Türkiye ile Rusya arasında çok sayıda alan çalışmalarını yürüttüklerini belirten Putin, “Her şeyden önce, (BM Gıda) gıda takviyesine hazırlanmak ve devam etmek istiyorum. Ukrayna’nın gelişimindeki önemli katkıyı geliştirmesini. Bu, şu ana kadar sağlanamadı.” dedi.

  • Putin, “Rusya’dan gazTürkiyeleri için Avrupa da dahil en rotalardan biri haline geldi, TürkAkım sorunsuz bir şekilde çalışır.” kullanımları.

Putin, Akkuyu Nükleer Güç Santrali’yle ilgili programı sürdüğünü, santraldeki ilk ünitenin 2023’te hazırlamasını umduklarını söyledi.

Putin, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Türk ekonomisi için en iyi duruma getirilebilecek şekilde anlayışının anlaşılabileceğinden bahseder, “Türkiye’nin ekonomik üyeleriyle çok iyi ve büyüyen büyüyenleri göremiyoruz. Türkiye’nin bu yapıdaki davranışıyla memnuniyetle karşılayacağız.” dedi.

Putin, Rus gazının Türkiye’ye sevkiyatında ödemelerin yüzde 25’inin Rus rublesi olarak yapılmasıyla ilgili anlaşmanın da geleceğini gireceğini ifade etti.

Türkiye ile Rusya arasındaki ticaret hacminin de düşünüldüğünü söyleyen Putin, Rusya’daki Türkiye dünya pazarlarına yönelik satış yapabileceklerini belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Putin görüşmesi sona erdi

GÜNDEM

Cumhurbaşkanı Erdoğan Putin görüşmesi sona erdi

.

Leave a Comment