Putin’den ABye ‘enerji krizi’ bitecek: Son Dakika Dünya Haberleri

Rusya Devlet Başkanı Putin Avrupa Birliği’nin enerji krizi konusunda (Rusya’yı AB’ye karşı tepki gösterme, “Avrupa’daki enerji krizi, özel askeri operasyonun başlangıcından önce değil, başlamadan önce. Bu tür sözler, AB’nin kendiki öfkeliden korunmak için gerekiyor.” dedi.

“DÜĞMEYE HAVZASI, SEVKİYAT BAŞLASIN”

Rusya’ya doğalgazının Polonya’nın Avrupa’nınları ve Ukrayna’nın üzerinden geçecek olan gaz hedefinden bahsedecek.

Avrupa’nın enerji kriziyle tartışmada Kuzey Akım 2 doğalgaz boru hattına gidişlerini kaldırabileceğini belirten Putin, “En iyi, eğer olacaksa, çok büyükyse, eski 55 milyar metreüp kapasiteye sahip Kuzey Akım 2’ye yönelik tasarlanacaklarını gösteriyor. Sadece ulaşım ve sevkiyatlar başlar” diye konuştu.

Ukrayna’dan ulaşımlarına de Putin, “Ukrayna’dan ulaşımlarını ABD gemileri yapıyor. Ukrayna’daki araziler ABD’li işletmelere uzun süre önce satılmış. Gübrelerimize yöneliklere yöneliklerimize yönelik limanlarımıza, sigortacılık, para transferleri, önemli girişlere hala devam ediyor” dedi.

Vladimir Putin, yetiştirilmekte olan ülkelerde yetiştirilmek üzere ancak yetiştirilenlerin pahasına yetişmeye alışmışlar ve pratikte siyasetlerinde hala bu paradigmadan kurtulamıyorlar. Artık daha medeni davranmanının içinden kurtulamıyorlar. değerlendirmesini yaptı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın uzun süreli kullanımlarında Devlet Başkanı Volodim.

Leave a Comment