Putin’den Orduyu eleştirenler için ceza hattı

Kuruluş Tarihi: 15 Kasım 2022 10:29

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Ukrayna savaşı hakkında yalan haberler yayan Rusya için beklenmedik bir haber veriyor. Öneriler kanunlaşırsa, muhalif Ruslar için zorlu günler başlayacak.

class=”medyanet-inline-adv”>

Rus devlet haber ajansı RIA Novosti’nin haberine göre Putin, nisan gördüğünde kabul edilen Rusya vatandaşlık yasasında vatandaşlığın iptali ve buna yönelik suçları özetle değişiklik yapan önerdi. Önerilen yasaya göre, Rus Ordusu hakkında “sahte haberler” yaymak veya orduyu “itibarsızlaştırmaktan” yönetilen yolcu vatandaşlıkları iptal edilebilir. Teklife göre, “Rusya’nın topraklarını ele geçirme” aralığında bulunanlar ve “istenmeyen” örgütlere üye gruplar de Rus devleti tarafından vatandaşlıktan çıkarılabilecek

LİSTE HAZIR

Vatandaşlığın iptali ile cezalandırılabilecek suçların genel müdürlüğünün de hazır olduğu belirtilen haberde suçlar şöyle sıralandı: Radikal muhalif tutumlarla halkı kışkırtmak, Rusya’nın bayraklarına hakaret, terörizm, bir hükümet görevlisinin hayatını tehdit etmek ve kaçakçılığı.

class=”medyanet-inline-adv”>

Bu kanuni değişiklik, zorunlu vatandaş olan Rus vatandaşlarını kapsamayacağı dışında Rus vatandaşlığına almış kimlik sahipleri için mevcut olacağı kaydedildi.

PARLAMENTO HAZİR MESAJI

Rus milletvekilleri yeni parlamentoyu parlamentodan hızla geçirip tarafları için Putin’in masasına koyma kararı aldı. Rusya parlamentosunun alt Devlet kanat üyesi Duması Dmitry Vyatkin, RIA Novosti’ye “Herkes yarışması vermeli: ya ülkenizden yanasınız ya da değilsiniz.” söyleyerek oylama sonucunda bulundu.

.

Leave a Comment