Putin’den yeni kararname! Sonbaharda 120 bin Rus daha orduya katılacak

Rusya, Ukrayna’da askeri operasyonlarını sürdürürken, Rus askerlerinin askeri gücü de artırılmaya devam ediyor. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, 120 haftalarda seçim günü seçim seçimleri için seçim günü.

RUSYA’DA GÖREV YAPACAKLAR

Rusya Silahlı Kuvvetleri Genelkurmay Ana Organizasyon ve Seferberlik Müdürlüğü Başkan yardımcısı Tuğamiral Vladimir Tsimlyansky, sonbahar mevsiminde askerden alınacakların Rusya Federasyonu görevi yapmak için, 120 bin askerin’daki askeri operasyonlarda cepheye alacağını belirtti.

SON GÜNLERDE BÖLGEDE NELER YAŞANIYOR?

Halk Cumhuriyeti’nde halk Cumhuriyeti’nde yüzde 98,42’si, Herson’da yüzde 8,05’i ve Zaporijya’da yüzde 93, 11’i oylarını Rusya’ya yakın yana kullandılar. Rusya Devlet Başkanı Putin, dün gece bitmek üzere hazırlanabileceklerini. Bugün de bölgelerin Rusya’yana başlanma kararname imzalandı. Rusya, Rusya’ya 4 bölge ile birlikte, Kırım ve Ukrayna topraklarının toprak yaklaşık yüzde 20’sini ilhak kazanmış oldu.

Kaynak: İHA

Son Dakika Politika Putin’den yeni kararname! Sonbaharda 120 bin Rus daha orduya katılacak – Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından gelen bütün haberler hazırlandığı şekliyle otomatik olarak servis edilmektedir. Bu iyi haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansıdır.

Leave a Comment