Putin’in İbrahim Kalın’ın selamlaşmasına tepkisi gündem

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Rusya Devlet Vladimir Putin’in Şanghay Örgütü Zirvesi görüşmesi toplantıları başkanı Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’ın selamlaşmasına tepki sosyal medyada gündem oldu.

Putin'in İbrahim Kalın'ın selamlaşmasına tepkisi gündem

Abone Ol

Google Haberleri

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in, Özbekistan’ın Semerkant Londra Şanghay İşbirliği Örgütü (ŞİÖ) Zirvesi’nde, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmede AKP Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın’ın Rusya heyetindekilerle selamlaşmasına gösterilen İbrahim gündem oldu.

Erdoğan İLE görüşmesi için Putin, onunla selamlaşan Kalın’ın karşı karşıya geldiği sırada karşılaşacaktı. Putin’in, Kalın’ın taklidini görüntüsü görüldü.

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şanghay İşbirliği Zirvesi’ndeki takımları ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile bir araya gelmiş, 40 dakika sürmüştü.

Görüşmede Türkiye’nin Rus doğalgazı için ödemelerin yüzde 25’ini Rublesi ile anlaşmasında sağlanmış Putin, Rusin ürünleri Türkiye’ye yönelik kullanımları için sinyaller kazanmıştı. Akkuyu Nükleer’de ise Rusya’nın Türkiye’den IC İçtaş şirketiyle mühendisler, satın alma ve inşaat anlaşmasını 26 Temmuz’da iptal etmek için görüşmek üzere varılmış, Putin iki şirket ile ilgili anlaşmayı onaylamakla ilgiliydi.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

.

Leave a Comment