Ricciardo, 2023’te Red Bull’un yedek pilotu olacak

33 yaşındaki Ricciardo, Mclaren ile Formula 1’deki oğlu Grand Prix’sine bu hafta sonu Abu Dhabi’de çıkacak.

Avustralyalı rejimler normalde 2023’ün sonuna kadar anlaşması vardı ancak zorlu geçen yılın ardından kontratı bir yıl erken feshetmeyi kabul ediyorlardı. Ricciardo, ardından sahibinin yeni bir koltuk bulamadı ve bundan dolayı bazı takımlarla yedek pilotluk için görüşmeye başladı.

Şimdi Avustralyalı pilotun Red Bull ile yedek pilotluk konusunda anlaşmaya vardığı ortaya çıktı. Bu aslında sürpriz bir karar değil çünkü Ricciardo, Red Bull yetişti. Avustralyalı pilot, HRT ve Toro Rosso’da geçirdiklerini takip eden 2014’te Red Bull’a geçti ve 2018 sonunda programdan ayrılıp Renault’nun yolunu tuttu.

Geride kalan süreçte Alpine ve McLaren için yarışırken, şimdi tekrar Red Bull’a katılacağı doğrulandı.

Açıklama henüz takım tarafından resmi olarak duyurulmadı ancak Red Bull’un sonuçları Helmut Marko, 2023 için Ricciardo ile yedek pilotluk konusunda anlaştıklarını belirtti.

Marko, “Ricciardo üçüncü pilotumuz olacak.”

“Çok fazla sponsorumuz var, gösteri etkinlikleri ve benzeri şeyler yapmamız gerekiyor.”

“Daniel de en birinden çıkan ve en uygun adaylardan biri.” dedi.

Bu, Ricciardo’nun daha çok gösteri ve sponsor konuşmalarında anlamlandırılıyor.

Marko’ya gelecek yıl Sergio Perez’in Red Bull için yarışmayacağı iddiası sorulurken, bu konuda, “2024 sonuna kadar sözleşmesi var.” yanıtını verdi.

Ayrıca gelecek yıl ekibi resmi yedek pilotu Liam Lawson olacak.

Marko, “Gelecek yıl Japonya’da Super Formula’da yarışacak ve Red Bull Racing ile Alpha Tauri’nin yedek pilotu olacak.” dedi.

Marko’ya gelecek yıl Sergio Perez’in Red Bull için yarışmayacağı iddiası sorulurken, bu konuda, “2024 sonuna kadar sözleşmesi var.” yanıtını verdi.

Leave a Comment