Rins, Suzuki’ye oğlu zaferini getirdi, Bagnaia 2022 şampiyonu oldu!

2022 MotoGP Dünya’nın finali Valensiya’nın Ricardo Tormo pistinde yapılırken, bakışlar şampiyonluktaydı.

Francesco Bagnaia, “GP zaferinin ardından Valensiya’ya Fabio Quartararo’nun 23 puanlık ve iki puan alması, şampiyonluk için yeterli.

Hafta sonunun bugünkü gibi gün gibi günken, olaysız bir başlangıç ​​oldu.

Suzuki sürücüsü Alex Rins, yarışa bir şekilde ve ilk virajda elde etmeye başlamayı başardı.

Yarışın ilk turunun ardından Rins lider, Jorge Martin ikinci, Marc Marquez “ve Fabio Quartararo” rekabetteydi.

Jack Miller sonrasında Quartararo’yu geç frenajla geçmeyi başardı. sonra açık bulan Francesco Bagnaia da içeri daldı ve Fransız bulan tatili. İkili küçük bir yerde yaşanırken, Quartararo yerini geri aldı. Daha sonra Bagnaia bir kez daha Fransız uygulandı.

Çantaya uygun fiyata, Quartararo ise yerini aldı. Buden faydalanan Rins, Martin, Marquez ve ön tarafta açılışta Miller başlar.

Bagnaia, öne çıktının ardından Quartararo’dan kopmayı başaramadı ve iki turluk bölümün ardından Fransız okuyucuyu tekrar tekrar sıraya.

Fabio Quartararo, Yamaha Fabrika Yarışı

Fabio Quartararo, Yamaha Fabrika Yarışı

Fotoğraf: Altın ve Kaz / Motor Sporları Resimleri

Yakın çekim görüntüsüde Bagnaia’nın tarzının sağ ön cephe kanatn, Quartararo ile yaşanan karşılaşmata kırıldığı.

Turlar Bagnaia bu kez kullanılan ve iyisa da; sonuna kadar rakibine daha fazla karşı koyamadı.

Yarış bitimine 18 tur kala Rins’in yerinde devamz yeniden Martin ikinci, Marque’i kullanan Millerler, Quartararo ise ikinci sıradaydı.

Bir tur Marquez, “için zorlarken” kontrolün yitirilmesinde ve kazarak yarışa vedalıyordu.

Yarışın ilk turlarında Bagnaia ile savaşırken epey vakit geçirmek Quartararo, bitime 10 tur kala öndeki üçlüyle arayı saniyeye indirdi. Ayrıca pistteki en hızlı isim gibi görünen Brad Binder da Fransız ardına geldi ve ürünlerinizi dokuzuncu sıraya oturabilirsiniz.

Bu Miguel Oliveira’ya ve Luca Marini’ye geçilen Bagnaia, gerilemeye devam ediyordu.

Ön tarafta Rins, çok iyi bir tempoya giderek yavaş yavaş Martin ile arayı almaya başladı. Arkadakiro ise Martin, Miller ve Quartara’yu geçen Binder ile bir savaş vardı.

Bitime beş turkala Binder, Miller’ı geride bıraktı ve geride kaldı. Saniyeler sonra Miller motosikletinin kontrolünü kaybetti ve ölürek yarışa veda etti. Gelecek yıl KTM’e geçecek Avustralyalı sürücü bu sonuçla Ducati’deki yarışı sonda finiş görememiş oldu.

Son hata yapmayan Rins, damalı tarihi ilk sıraya görerek 2022 MotoGP’yi başarılı ile noktaladı. Sirketi Suzuki, MotoGP’ zaferle veda kullanımı, Rins de bu yılki ikinci galibiyetini almış oldu.

Alex Rins, Team Suzuki MotoGP

Alex Rins, Team Suzuki MotoGP

Fotoğraf: Altın ve Kaz / Motor Sporları Resimleri

Binder oğul anlarda Martin’i geçmeyi başardı ve ikinciliğe yükseldi. Ancak Rins arayı açmıştı ve son anlarda rakiplerini yakalamayı başaramadı. Sonuç olarak da son yarışını ikinci bitirdi.

Martin pole konumundan yarışta uzun süre ikinci gitse de, son anlarda Binder’a geçildi ve çocuklar olarak podyumla.

Dördüncülük, şampiyonluk iddiasını sürdürebilmek için örnek alınacak Quarro’ya, Oliveira örneğini, Joan Mir’i, Luca Marini yarışmasını ve Enea Bastianini sekizinci oldu.

Ducati sürücüsüsco Bagnaia, Fransa’da bir oyuncak satın alınabilir ancak damalı marka dokuzuncu ürün ile elde edilmiştir. Bu sonuçla 2022 MotoGP dünya şampiyonluğunda başarıya ulaşırken, 2007 Casey Stoner’dan bu yana ilk kez bir Ducati şampiyonluğa sahip olmuş oldu.

İlk 10 yarışta yarışma dışı Bagnaia, Hollanda ile birlikte geçen 10 yarışta beş galibiyet, 8 podyum almayı başardı. Buna Quartararo’nun sorunlu ikinci parçası da eklenince Bagnaia, şampiyonluğa ulaşmış oldu.

Franco Morbidelli, 2022 MotoGP’yi kullanırken son yarışını 10 tamamlarken, Miller, Johann Zarco, Maverick Vinales, Marc Marquez, Pol Espargaro, Darryn Binder kazası nedeniyle aşırı yarışıyor.

Aleix Espargaro ise meydana gelen arıza ile finiş açısından son sınıfta bitirdi.

Ducati bu sonuçlarla hem takımlar, hem de hem de yetiştirdiğimiz eski olmuş oldu.

Yarış sonu:

Aleix Espargaro, Aprilia Yarış Takımı

Aleix Espargaro, Aprilia Yarış Takımı

Fotoğraf: Altın ve Kaz / Motor Sporları Resimleri

Leave a Comment