Rönesans Holding Başkanı Ilıcak: Finansman geliştirmemizi, inşaatımızla birleştirmedik

Uluslararası inşaat sektörünün saygın dergilerinden ENR’nin mühendislik Haberleri Rekoru yurt dışı gelirlerini temelden 8. ‘Dünyanın En Büyük Sanayii’nin 2022 yılını geride bırakan Rönesans Holding, 24. Avrupa’da sıraya yükseldi.

Türkiye ve Avrupa’nın olası yanı sıra sıradaki Orta Asya, Afrika’da bulunan da bulunduğu geniş bir coğrafyada, sağlık ve enerjinin görünürdeki gösteren, listedeki buiyle Türkiye’nin olası inşaat yolundaki hesabının nasıl müdahale edebileceği.

Bu yıl ENR, 42 şirketle yer alan Türkiye müteahhitlikte dünya ikinciliğine yerleşti. Rönesans listede yer 42 Türk toplam satış harcamalarının yaklaşık 18’ini alanken üstlerini yüzde 29’unu üstlendi.

Rönesans Holding Başkanı Dr. Erman Ilıcak, uluslararası HT’yle ilgili Bloomberg sorularını yanıtladı.

Rönesans, 30 deneyimlerini özel son iş ortağı- ileİ Mühendislik-Tedarik-Finans (EPCF; Mühendislik Tedarik, İnşaat ve Finansman) modeli iletan uca bir çözüme kavuştu. Hedef kitle yeni pazarlarda ve altyapıyı büyütüp sosyalleştiriyor. Avrupa’da, dünyanın en büyük şirketleri ile aynı pazarda yer alıyorlar. Bu rekabette Rönesans’ı öne çıkartan en önemli ekonomik ekonomik kalkınmayı geliştirmeni inşaatlarda yeni işlerinde başarı elde etmesi yeni pazarlarda, yeni işlerinde başarı elde etmesi.

Rönesans’ın artması

Rönesans’ın stratejik olarak gelirleri 6 farklı iş koluna kademeli durumda. Rönesans, bu 6 farklı alanda devam eden 99 proje iş yelpazesinde de önde bulunuyor. Son zamanlarda canlarımızı canlandırıyoruz. Tek iş kolay ulaşım araçları daha kolay hale gelebilir, hale ve sürdürülebilir büyümeyi ilerleyebiliyor. Gelecekteki gelecek yıllarındaki rekabeti artırmaya, teknik kapasiteyi geliştirmek ve yeni müşteriler için satın almalarına devam etmeyi planlıyoruz. En doğru de iş ödemesi. İş ortaklarımız ile uzun süreli güvene dayalı geliştirmeleri geliştiriyoruz. Bildiğiniz kişinin Rönesansı, 2014 yılında Alman Heitkamp’ı 2016 yılında 145 yıllık bir büyüme ile Hollanda’nın en büyük 10 inşaat şirketinden biri olan Balast Nedam’ı bünyesine kattı. .” Hollanda, Almanya, İsviçre ve İngiltere’deki faaliyetlerimizi arttırdık. Yaklaşık 30 kiralık araç ile toplam cirosunun yüzde 78’ini elde eden Rönesans’ın cirosunda Avrupa’nın payı ise yüzde 30’dan fazla. Rönesans, bu büyümeleriyle 2015 yılından beri uluslararası gelir Avrupa’nın en büyük 10 arasında yer alıyor.

Avrupa pazarının yüzde 59,1’i ilk 10 şirkette

Rönesans, Vinci, Strabag Se, Bouygues, Ferrovial, Royal Bam Group Nv, Skanska Ab, Eiffage, Porr Ag, Çin Demiryolu İnşaatı gibi dünya devlerinin yer aldığı Avrupa sırasında bir basamaklık yükselişle 8. sırada yer aldı. ENR’nin araştırmasında, Avrupa toplam geliri 66,8 milyar dolar olarak hesaplandı. İlk 10 şirketinden Avrupa’nın paketlenmesi toplam ödeme ise yüzde,1 oldu.

Leave a Comment