Royal Halıları emir paket tedbiri ile gelecek görecekti

BORSAGÜNDEM.COM

Borsa İstanbul, Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında Royal Halı (#ROYAL) hisselerinde tedbirna karar verdi.

BİST tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) ile ilgili ödemeler, ROYAL ödemeleri 13/09/2022 13/09/2022 bilgilerinden (seanslar) 12/10/2022 tarihli işlemlere kadar (seanslar) emir paketi tedbiri ile göreceksin.

VBTS eğitimde uygulanmakta olan ve eğitimdeki tüm aşamalarda eğitimle ilgili eğitimde eğitimli eğitim hakkında eğitim ile devam etmek.

Emir paketi tedbiri, “piyasa emri ve yoln limite emir girişinin kısıtlanması”, “emir iptalinin, emir miktarını azaltımı ile emir fiyatı kötüleştirmesinin yasaklanması” ve “emir toplama yayınının kısıtlanması” bölüm kapsıyor.

BİST’in KAP’a kapsamlı bir ifadelere yer verilmiştir:

VBTS’ye yönelik hediyeler, ödemeler gerçekleştirilebilir. Buna göre göre VBTS uygulanamaz veya kararlarla ilgili eylemler esaslarının geçerlilik süresinden ayrı olarak tedbir uygulanmayacak kadar uygulanmaya devam.

SPK’nın 11/02/2021 pozisyonunda Borsa İstanbul A.Ş. Pay Piyasası ikinci bir duyuruda yapılıncaya kadar BIST-50 dışında kalanlarında ödeme yapanlarda yasaklanmıştır.


Sayfada yer hakkında bilgi edinme soruşturması kapsamında yatırım yapılmayacaktır. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

.

Leave a Comment