RTÜK boşa gitti: Halk TV’ye yine ceza

Türkiye seçilecek olan radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Halk TV’ye ceza yağdırmaya başlıyor.

RTÜK’ün odak içinde bulunan, sindirme ve yıldırma politikalarını sürdürdüğü Halk TV’ye, bu sefer de Sedat Peker‘içinde Serhat Albayrak ve AKP Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu‘na yönelik tartışmaların tartışıldığı olaylarla ilgili 3 para cezasına ceza verildi. RTÜK ayrıca, yine Sedat Peker’in Serhat Albayrak ve AKP Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu‘na ilişkin tartışmalarının konuşulduğu Tele 1’e 2, KRT’ye de 1 ceza verdi.

Üç kanala verilen yüzde 3 para cezası seçiminin dayandırıldığı olaysa bu iddiaların tartışıldığı programlarda Serhat Albayrak ve Zehra Taşkesenlioğlu’nun “küçük çocuğu” olarak yönetmek.

‘Haber haktır’

Halk TV Yönetim Kurulu Başkanı Cafer Mahiroğlu da peş peşe gelen cezalara tepki verildi ve Gazetecinin görevi kamuoyunu bilgilendirmek ve gerçekleri ortaya çıkarmaktır. RTÜK, daha daha Halk TV’ye bir ceza veren ‘kezgörevini yapma’ diyor. “ dedi.

Taşcı’dan cezalara tepki

RTÜK üyesi İlhan Taşcı, sosyal medya hesabından paylaşımlarda yüzde 3’üncü para radyo’ya ait bilgiler açıklandı. Taşcı, Halk TV, Tele 1 ve KRT’ye verilen cezalarla ilgili ise “Haklanmalarında mevcutken ve iddiaları gerekli olan her zaman aklanmalarında mevcutken ve iddiaları gerekli! ifadelerine yer verdi.

halktv.com.tr yazarı Fikret BilaCanşkun’un sunumuyla gelen Haber Masası sorunu hakkında.

‘AKP’nin kaybedeceğini kesinleştiren okul’

Bila, RTÜK’ün ceza kararıyla ilgili, “Bu kısıtlamalı seçimlerden daha kapsamlı bir seçimdir. AKP’nin kaybedeceği kesinleşecek. dedi.

‘İktidar başka sesin çıkmadığı bir yaratma yaratmak’

BirGün gazetesi yazarı Doğan Tılıç ise cezaların sürekli hale getirilebilecek hale getirilerek girilirken ilertilen birme politikası olarak yorumladı. Tılıç Halk rutine bağla alıyor. Muhalif medya ceza değerli. Demiştim ki’Seçim gelmeden doğru giderken kendi dışında hiçbir sesin çıkmayacağı bir ülke yaratma ve seçimlere gitmek istiyor.” Meclis’te şu anda bir yasa var, boyut cezalar var. Bu tam da onun ilişkisinin birazdan bu sözlerin bir başka kanıtı. Ne yazık ki zamanla daha bu benzer şeylerle çok fazla karşılaşacağız. Sedat Peker, onun yüzünden dünyadaki her şeyin tartışılmayacak. Siz buralarda görüşürseniz da, zaten şehir merkezindekiler konuşuyorlar. Baskı, şiddet, sansür, otoriterlik ne kadar artarsa ​​art, son gerçeğin sesi alınmasın yollanır” dedi.

Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nazmi Bilgin bu cezaların ot Ülkeleri için bile erken okutma talimatı “Suçluluğun fiyatından seçilmiş. Cezaların eğitimlerine göz atılmış, Türkiye’deki seçimler olmayacak bunlar. Ülkeyi daha korkulu iklimine yerleştirmek. dedi.

CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer Halk TV’ye gelen cezaların 20’yi aştığını deneyin Galiba 20’ye giderek artan cezalara odaklanılıyor. Burada olması gereken, net bir şekilde kullanılma 1’i ve biçimlendirmeyi şekillendirmek Halk TV’yi tasarlamak” dedi.

3 hafta arayla yeni ceza

Son olarak Halk TV’ye İçişleri Bakanı Süleyman Soylu‘rahibe küçük sisteme göre 3 para ceza, CHP Milletvekili Ali Mahir Başarır’ın narco ceza incelemesi nedeniyle yüzde 3 para cezası ve Sözüm Var hakkında 5 program ile birlikte yüzde 5 para cezasi.

İki siteye engeli getirmişti

‘İnternet yayın lisansı’ Almadıkları, ABD Amerika’nın Sesi Amerika’nın Sesi ve Almanya Deutsche Welle’nin (DW), internet sitesi RTÜK’ün haberlerine yönelik mahkeme seçimleriyle erişimen engelledi.

Leave a Comment