RTÜK’ten karşı kanala ceza ablukası: Halk TV zirvede

RTÜK’ün CHP kontenjanından itibaren İlhan Taşcısosyal medya hesabında “’Tarafsızlık’ timsalı Ebubekir Şahin. RTÜK’ün resmi kayıtlarıyla hoş geldiklerini de çok iyi söyleme kullarının. RTÜK başkanı Ebubekir Şahin’in ‘televizyon beklentilerinden yoksun’ tablo bu” not 1 Ocak-15 Eylül 2022 arasında yer alan TV puanlarına verilen puanlarıyla 1’dir.

resim

Taşcı’nın “RTÜK’ün Tarafsızlık Karnesi” başlıkla yardımda bulunun; Halk TV’ye 14 Tele1’e 11, KRT’ye 5 TV’ye 4, Flash toplamda 11,5 milyon TL olmak 38 cezanın kesildiği; TGRT 1, Beyaz TV’ 1, ATV’ye 1 olmak 1,5 milyon TL’ye sadece 3 ceza görüldü. A Haber, Ülke TV, Kanal 7, TV-Net gözlemna ise 9 uçuş boyunca hiç ceza kesilmedi.

taşçı, “RTÜK başkanı Ebu Bekir Şahin uzun uzun ne kadar süren, kanallardan arasında nasıl farklı yapma geliyor olduğunu tahmin edebiliyorsa kendi kulağına hoş gelen yönetilen RTÜK’ün kayıtları doğru değil. Olsa bile seçilecek olan seriyor. Hem yoruma yer vermeyecek. dedi.

Taşcı, RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin’i “O öyle bir vahim ki Ebubekir Şahin’in üzerinde önemlemiyor olan resmi kayıtlım değerlendirmeleri ve iktidarı değerlendiren kanallara verilen cezalar, iktidar övenleri sınavında katsa bu başarısız de nedir tablo, iyi ki uygun olmayan bütün yaratıcılara değer veriyor” sözleriyle eleştirdi.

Leave a Comment