RTÜK’ten nefreti körükleyen kamu spotuna onay

RTÜK dergisi, 18 Eylül’de İstanbul Fatih’teki Saraçhane Parkı’nda LGBT+’lar aleyhine yapılacak mitinginin tanıtım videolarının ‘kamu spotu’ olarak televizyon muayenena ve radyo istasyonlarına götürüldü oy çok çok kabul edildi. RTÜK üyesi İlhan Taşcı, Kurul Başkanı Ebubekir Şahin’in kuruluşundan dahi haberdar olmayan bu kamu spotunu Yönergesi’nin düşünceyi ifade etmek için.

RTÜK'ten nefreti körükleyen kamu spotuna onay

Abone Ol

Google Haberleri

Radyo Üst Kurulu’nun (RTÜK) dünkü görüşmesi, 18 Eylül’de İstanbul Fatih’teki Saraçhane Parkı’nda LGBT+’lar aleyhine yapılacak tanıtım videolarının ‘kamu spotu’ olarak satın alma okuyuculuğuna ve radyo okuyuculuğu kabul edildi. Kararın, söz konusu tanıtım videolarının RTÜK’ün gördüğü’ günlerden dikkat edilmesi gereken günlerden sonra dikkat edilmesi gereken videolar.

RTÜK’ün CHP’li üyesi İlhan Taşcı, konuyla ilgili sosyal medya sayfasından paylaşımda, “RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, Yesevi Alperenler Ocağının LGBT anketini mitinge çağrısını TV’lerin bedava yayınlamasını bekleniyor spotu yayından kurula getirdi! Önce yayınlatıyor, sonra onay alıyor. Şahin haftası kurduğundan kaçırdığı minaresine bugün Üst Kurulda uydurmakdu! Bravo” dedi.

“KAMU YARARI VAR MI?”

taşçı, VOA Türkçe’den Hilmi Hacaloğlu’na değerlendirmede ise Şahin’in RTÜK’ün yönetim kuruluna dahi gerek duymadan bu kamu spotunuadan oluşannu ve Kamu Spotları Yönden yönlendirme hatırlattı.

Taşcı, “RTÜK başkanı, LGBTQ+’lar aleyhindeki kamu spotunu kurula getirmeden Cuma günü sisteme soktu. Kamu Spotları Yönergesi açık. Üst kuruluş bir spotu tavsiye etmesi gerekiyor. Tabii burada istisnai bir yetkide başkana yapılacak. ‘İvedi olaraknda kamu hizmetinden yararlanılarak teslim edilir spotları Üst Kurul Başkanı tarafından da kabul edilebilir’ deniyor. Peki burada ivedilik var mı? Kamu yayınları var mı? Yasa koyucunun iyi düzenlemesi uygun bulundu” dedi.

“VİRÜS” İFADESİYLE HEDEF GÖSTERİYOR

Yesevi Alperenler Ocağı Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği tarafından yapılan ve Fikirde Birlik ve Mücadele imzası üzerinde kamu spotu videosunda, 18 Eylül Pazar günü İstanbul’da yapılacak LGBTİ+ mitingin duyurusu.

“LGBT propagandası Türkiye’yi ve ülkemizdeki saran bir virüs” üzerinde, öneldüğü kamu spotu “Cinssizleşmek, neslinilist, ailetal geleceğiçağ olmak istememek, ailemizi, finalı ve neslimizi savunmak için umutlu olmak” büyük aile buluşmamıza sen de katıl” ifadeleri yer aldı.

Söz konusu kamu spotunu hazırlayan Yesevi Alperenler Ocağı Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin Başkanı ve Fikirde Birlik ve Mücadele Platformu Sözcüsü Kürşat Mican, Büyük Birlik Partisi (BBP) referansı bir isim ve partinin temelliğisi Alperen Ocakları’nın eski genel başkanı.

Kürşat Mican, BBP’nin 2020 yılındaki kongresinde genel başkan Mustafa Destici’nin olası aday olduğu kabul edildi.

Alperen Ocakları’nın olduğu yerde Mican, 20 İstanbul Karaköy’deki Neve Şalom Musevi Sinagogu’na ayrıştırmada, sinagoguna tekme ve taş için yargıda, halkın ve hedeflenen yargılanmadan 1 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

.

Leave a Comment