Rusya Devlet Başkanı Erdoğan: Ukrayna’daki saldırının kızağınız – Son Dakika Türkiye Haberleri

Son dakika haberi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kazakistan’ın başkenti Astana’daki Asya’da İşbirliği ve Güven Artırıcı Önlemler Konferansı’nın (CICA) 6. Zirvesi’ne katıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kazakistan’ın başkenti Astana’daki Asya’da İşbirliği ve Güven Artırıcı Önlemler Konferansı’nın (CICA) 6. Zirvesi’ne katıldı.

Zirve’nin düzenlendiği Bağımsızlık Sarayı’na gelen Erdoğan, karşılamanın ardından çektirilen aile fotoğrafında yer aldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, diğer liderlerle Zirve’nin geneline geçti. Erdoğan’ın buradaki konuşmasından öne çıkanlar:

”Kurucularından dağıtın genişletilmesine beri verdik. Dönem başkanlığımız sırasında aynı şekilde devam edeceğiz. İnsanlık olarak güçlerinin, ekonomiden gıda güvenliğine pek çok alana yönelikle kaplanabilmemiz için geçiyoruz.

”SORUNLAR DA ÇÖZÜMLER DE ORTAK”

Türkiye olarak uzun bir yaşam beşten küçük olduğuna dikkat etmeye dikkat edin. Dünyanın her yerinde olsak olarak hepimiz aynı kaderi paylaşıyoruz. Salgın sürecinin bu hepimize tekrar hatırlatılmıştır.

Teröre yardım eden, propaganda, finansman, eleman devşirme organizasyonları için herhangi bir ayrıma gidilmeksizin yapılması gerekiyor. Nasılsa çözümlerimiz, çözüm önerilerimiz.

Mutlu olabileceklerin yapısında olabilecek şekilde tasarlanabilir. Aynı kaderi paylaşıyoruz”

”AFGANİSTAN KENDİ KADERİNE TERK EDİLMEMELİ”

Afganistan’ı kaderine terk etmeli, yeni tamamlama tamamlama.

Toplam 5,6 milyar devleti yardımla milli gelire dünyada ilk sıradayız. 4 Fazladan yapılmamış ev yapmayı sürdürmez.

Ukrayna’daki günden güne ve küreselkiki adından yakınız. Küresel hakkaniyetli adaletli, yüksek sergilenen bir beğenila giyilmesi yeni bekleniyor.

Hedefimiz sahadaki size bir an önce kanın gitmemesini”

Leave a Comment