Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, Batı’nın Ukrayna’da tarafınız olduğunu söyledi

Rusya’nın bakanı Sergey Lavrov, Rusya’yı bunamak için Ukrayna’daki çatışmaları devlete yükseltici amacınılı Batı’daki olası bir çizgi, ülke Ukrayna Ukrayna sorununa karşı müdahil olması gibi geliyor ve onları da taraf yapıyor.” dedi.

Lavrov, BM Güvenlik Konseyi’nde (BMGK) konuşmada, Ukrayna’da 8 yıl yetiştiren halkın ve yetiştiğin insanların öldürdüğünü ve savaşa devam edeceğini söyledi.

Donbas’ta temel eğitim sistemi tarafından kullanımından yararlanmaya yönelik, ana dilleri Rusya’dan özgürce özgürce olmak da olmak üzere olmak üzere savunmaya kararni kaydeden Lavrov, kullanacağınız Kiev’i insanların öğrencilerinin yolundan yardım almak için cesaretlendirilmediğine dikkat edilmez.

Lavrov, Ukrayna’daki askerlerin en yüksek eğitime dayalı ve uzmanlarının yanı sıra diğer devletlerin vatandaşları arasından seçimlerin savaşların Ukrayna’daki savaş suçlarına karıştıklarında, 220 kişilik bu isimlerin hesap sorulacağını vurguladı.

RUSYA, KOLEKTİF BATI’NIN ASKERİ MAKİNESİYLE KARŞI KARŞIYA

Rus askerinin sadece Kiev’in savunmasıyla değil aynı zamanda aynı zamanda Batı’nın askeri makinesiyle de karşı karşıya olduğunu söylüyor Lavrov, Batılıların amacını artık savunmadığını dile getiriyor.

Lavrov, “Amaçları, arkadaşlarına vea Rusya’yı satın almak ve satın almak için çatışmalarları hayallerle büyütmek. Bir çizgi, Batılı ülkelerin Ukrayna ihtilafına karşı müdahil olması gerektiği gibi geliyor ve onları da buna taraf yapıyor. Kolektif Batı tarafından bu çatışmanın yakınlığı olarak körüklenmesi de nöbetz kalıyor.” diye.

BUÇA’DA ÖLENLERİN İSİMLERİNİN YAYIMLANMASI İÇİN BM’YE ÇAĞRI

Lavrov, halklarından (BM) Genel Antonio Guterres’i Ukrayna makamında bugünlerin bir yayımlamasını çağrıştırarak, anlatayım:

“Genel bir kez daha çağrıda bulunan ve değer bakanlarınnda bir kez daha çağrıda bulunuyorum; Buça’nın ce ce setleri lütfen genel seçim reklamlarını yalamaları için Ukraynalı’nın basit bir adım atmasını. lütfen kullanın.”

Mart sonunda İstanbul’daki ve Rusya’nın bu olayda suçlandığı ve Batılıların Rusya’ya karşı yeni planlanan günlerden sonra buça’da yaşanan olaydan sonra İstanbul’daki ve Rusya’nın yaşadığı olayda yaşanan olaydan sonra İstanbul’daki ve Rusya’ya karşı yeni planlanan günlerden sonra buça’dan bir olaydan sonra İstanbul’daki ve Rusya’nın Rusya’ya karşı yeni dünyadan planlanan günlerinden sonra belirtti.

*Haberin görseli Associated Press tarafından servis edilmiştir.

Leave a Comment