Rusya kritik noktaları vurdu: Ukrayna’da 10 milyon kişiye elektrik verilemeyecek

Kuruluş Tarihi: 18 Kasım 2022 16:44

Rusya’nın Ukrayna alt inşasına yönelik füze saldırıları yoğunlaşırken, elektrik şebekesinde büyük hasar görüldü. Alınan zararla birlikte cuma günü çoğu bölgede saatlerce elektrik sağlanamayacak.

class=”medyanet-inline-adv”>

Ukrayna elektrik dağıtım şebekesi Ukrenergo’nun CEO’su Volodymyr Kudrytskyi cuma günü Ukrayna devlet televizyonuna verdiği demeçte, “Her zaman en kötü ihtimallere hazırlanmanız gerekir, düşmanın uzun kesintilere neden olmak için genel olarak güç kaynaklarını yok etmek üzere yola çıkıyoruz. Ancak şu anda kesintilerin çok uzun süreli kullanımlarını elde etmek için planlanmış her şeyi tüketiriz.” dedi.

10 MİLYON KİŞİ ELEKTRİKSİZ KALACAK

Bölge valisi Oleh Syniehubov’a göre, kuzeydoğu Kharkiv bölgesinde, gece bombardımanı ve füze saldırıları “kritik altyapıyı” hedef aldı. Yetkili, enkazı temizlemeye çalışırken aralarındaki enerji şirketi ekipleri ve polis memurlarının da bulunduğu 8 kişinin yaralandığını söyledi. Moskova’nın geçen haftalarda Ukrayna’nın enerji ve elektrik tesislerine yönelik saldırıları, Ukrayna halkının elektriksiz kalması, Rusya’nın yaşadığı kış ayları için ölümlere davetiye çıkardığı söyleniyor. Rusya’nın iki gün öncesinde 100’den fazla füze ve insansız hava aracı ile saldırıda 10 milyon haneye elektrik sağlanamayacak şekilde tahribat yaratılmıştı.

class=”medyanet-inline-adv”>

Zaporizhzhia Nükleer Santrali’nden Dinyeper Nehri’nin karşısında bulunan Nikopol’da, 40 Rus füzesi çok bulunan yüksek binaya, özel eve, ek binaya ve bir elektrik hattına zarar verdi.

KESİNTİLER ARTACAK

Ukrayna Ulusal Enerji Şirketi Ukrenergo, oluşan dış kısımlar yanı sıra soğuk havanın sistemdeki durumunu zorlaştırdığı ve ülkedeki elektrik kesintilerinin koku bilgilerine yer verilmesi, “Daha uzun süre elektrik kesintilerine göre hazırlanıyor. ” ifadelerine yer verildi.

BU VİDEO İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

.

Leave a Comment