Rusya Lyman’dan açığa vuruldu, Kadirov’dan kaza geldi

Rusya’nın Ukrayna’nın yazacağı Herson, Zaporijya ve Luhansk bölgelerini ilhak’ın sonunda, Ukrayna askerleri Donetsk’teki genel Lyman şehrini kuşattığını bildirdi.

Haidai kentten çıkış yollarının ve tedarik rotalarının hemen bitirildiği anda kesilir.

“5 BİN RUS ASKERİ KUŞATILDI”

Luhansk Valisi Serhiy Hayday da tasarlamak, Rusya’nın ilhak olarak olduğu Donetsk bölgesinde bulunan Lyman’ın 5 yakın bin Rus askerinin ordusunun tarafından kuşatıldığını duyurur.

RUSYA GERİ ÇEKİLDİĞİNİ AÇIKLADI

Rusya’daki askerlerinin yetiştirilmesinde yetişmekte olan doğu’daki Lyman kasabasından çekilebildiğini duyurdu.

Rusya Savunma Bakanlığı’ndan yapılan “Tehdit silahla kullanılmış olarak, birlikler yerleştirmeden daha eski hatlara çekilme” kullanımı.

KADİROV’DAN MESAJ

Rusya’ ilhak gelişen bu geri ülkenin basında ‘Rusya için işlerin iyi gidiştiği’ olarak yorumlanırken Putin’e yakınlığı ile ” Çeçenistan Cumhurbaşkanı Kadirov’dan ‘nükleer’ geleceği geldi.

Kadirov Telegram’daki mesajında ​​”Temel askeri kullanıma yönelik kullanım için, bugün birkaç yerleşim yeri ve bir toprak parçası sona erdi” diye konuştu.

Kadirov işleminde kullanılacak komutanları ile suçlarken’çözüm’ olarak silah kullanmak gibi. Kadirov “Kişisel görüşüme göre, sınırlarda sıkıyönetim’e ve hedeflere ulaşmada silahların kullanılmasına kadar daha sıkı uygulanmalı” dedi.

* Haberin görselleri Associated Press’ten servis edilmiştir.

Leave a Comment